Riik otsib konkursiga ideid endiste NO99 ruumide kasutamiseks

{{1548145020000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Sihtasutus Vanalinna Teatrimaja ja kultuuriministeerium kuulutasid välja ideekonkursi, et leida uus kasutaja teatrimajja Tallinnas aadressil Sakala 3, kus enne tegutses teater NO99. Eesmärk on leida ideid, mis avardaksid etenduskunstide piire, oleksid uuenduslikud ja kõnetaksid publikut ka rahvusvaheliselt.

Kultuuriministeerium kinnitas teatri NO99 tegevuse lõppemisel, et teatri vajadusele kohandatud ruumid jäävad etenduskunstidele. Majas toimub ka praegu avalikke sündmusi, kuid kultuuriministeerium soovib hoonesse püsivat etendustegevust.

"See võiks olla üks konkreetne pakkuja, tal võivad olla loomulikult partnerid, aga me ei tahaks teha sellest vaba rahvamaja, see ei oleks ka hea maja teise poole omanikule kaitseministeeriumile, kes eeldab et seal toimuks suunatum ja konkreetsem tegevus. Teiselt poolt on rendihooneid ja maju Tallinna linnas piisavalt, meie mõtleme sellest ikka kui teatud valdklondliku tegevuse edendamisest," ütles kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli "Aktuaalsele kaamerale".

"Riik on Sakala 3 teatrimajja pidevalt investeerinud, kuid sama oluline on teatris sisu, mis peab publikut kõnetama. Mitmeid huvitavaid mõtteid on juba tutvustatud nii kultuuriministeeriumile kui ka ajakirjanduse kaudu avalikkusele, kuid kõigile võrdse võimaluse tagamiseks on tähtis ideid kõrvutada, mõtteid omavahel võrrelda ning kandvamad välja valida," ütles kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein.

Konkursile on oodatud eri valdkondi siduvad ettepanekud, mis on olemasolevates ruumides elluviidavad. Konkursil osalejate küsimustele vastamiseks korraldab kultuuriministeerium veebruaris infopäeva, mille toimumise täpse aja teatab ministeerium oma kodulehel jaanuari lõpuks.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada idee kirjeldus, eeldatav eelarve, ajakava, loomingulise meeskonna tutvustus ning vajadusel ka võimalike koostööpartnerite loetelu 1. märtsi õhtul kella viieks. Materjalid tuleb esitada digitaalselt allkirjastatult aadressil [email protected] märgusõnaga Sakala 3. Idee või ideed, mille üle hakatakse pidama läbirääkimisi, valivad SA Vanalinna Teatrimaja ja kultuuriministeeriumi esindajad ning kolm etenduskunstide eksperti välja aprillis.

Sakala 3 teatrimaja haldab SA Vanalinna Teatrimaja, mille asutajad on SEB, Tallinn linn ja riik.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: