Kirjanduspreemia nominent Kristiina Ehin: mul on läinud pool elu, et nende luuletusteni jõuda

Foto: ERR

14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategooria üks nominente on Kristiina Ehin teosega "Aga armastusel on metsalinnu süda. Luuletusi aastatest 2016–2018".

Kristiina Ehin selgitas, et tema uus luulekogu "Aga armastusel on metsalinnu süda" koosneb peamiselt riimilistest luuletustest. "Mul on läinud tegelikult pool elu, et nende luuletusteni jõuda," ütles ta ja kinnitas, et ta on imetlenud paljude riimiliste luuletajate loomingut. "Ma suutsin kõigepealt kirjutada mõned tekstid, millega ma olin väga rahul, aga siis ma äkki enam ei suutnud, kõik oleks nagu olemas, idee oli, tahe oli, aga segajaid oli liiga palju."

Lõpuks mõistis Ehin, et tema kõige suuremaks segajaks on nutitelefon. "Ma suutsin hakata neid luuletusi kirjutama alles siis, kui ma panin telefoni päevadeks kinni," mainis ta ja rõhutas, et tänu sellele on tänaseks üle läinud nuppudega telefonile. "See raamat on ka minu teekond nuppudega telefoni juurde."

"Armastusel on ju metsalinnu süda ja sellele ei saa läheneda robot käes, võib-olla vahel harva, tehes mõnd armsat pilti või videot," kinnitas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: