Kirjanduspreemia nominent Toomas Paul: ma lähen edasi sealt, kus tavaline humanist põrkub tagasi

14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nominent ka Toomas Paul teosega "Tõe lõpututel tagamaadel. Vaatlusi, mõtisklusi, ütlemisi 2008–2017".

"See on Maalehes ilmunud esseede kogumik," iseloomustas teoloog, kiriku- ja kultuuriloolane Toomas Paul oma teost. "Olen Maalehe autor olnud kolmkümmend aastat ja saanud ka Maalehe Oskari, kui8 neid veel jagati ja viimasel ajal on nad pakkunud võimalust iga paari kuu tagant kirjutada üks lehekülg millest tahes."

Toomas Pauli sõnul on ta siis kirjutanud asjadest, millest kantslist ei räägi, aga mis on tema meelest olulised.

"Mihkel Kunnus on minu kohta öelnud, et ma lähen kaugemale kui loodusteadlased," märkis Paul. "Sellega on nii, et kui hirm hakkab kõikvõimsuse ees, et me võime saavutada kõike, mida me tahame, siis tekib küsimus: aga milleks."

Tavaline humanist põrkub siit piirist tagasi, sõnas Paul. "Ei, siit enam ei aruta. Aga teoloog, kel on mingi lootus, et võibolla on kõik hoopis teistmoodi, julgeb ka seda küsida."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: