Kirjanduspreemia nominent Veronika Kivisilla: see ei olnud üldse raamatuks plaanitud

Foto: ERR

Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna kategoorias on nominent Veronika Kivisilla oma teosega "Kuni armastus peale tuleb". Kirjanik tunnistas, et tegelikult on tegemist omamoodi veebipäevikuga, mis polnud algselt üldse paberil avaldamiseks plaanitud.

See on üks omamoodi raamat, sest tegelikult ta ei ole üldse alguses raamatuks plaanitud," avaldas Kivisilla.

"Need on olnud suures osas tegelikult väikesed Facebooki postitused. Väikesed lood, mis ma olen kirja pannud põhiliselt teel olles tänaval, rongis... Kirja pannud sel põhjusel, et mul on olnud elus viimastel aastatel selline üsnagi töiselt kiire ja tormiline aeg, kus ei olegi tegelikult olnud võimalik istuda maha ja kirjutada mingisugust suurt pikka narratiivi," rääkis kirjanik.

Tarvidus kuidagi ümbritsevat sõnastada oli siiski kogu aeg olemas ja nii sündisidki kirja panduna väikesed hetked, mida oleks patt maha magada. "Nüüd tagantjärele mul on tõesti ka endal hea meel, et nad kirja pandud said, sellepärast, et siin kõlavad ka mitmete inimeste hääled, kes näiteks on juba meie hulgast lahkunud," tutvustas Kivisilla viie aasta jooksul sündinud lookesi, mis moodustavad omamoodi veebipäeviku.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: