Kirjanduspreemia võitja Martin Algus: tahaksin veel romaanivormis kirjutada

Foto: ERR

14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias võitis Martin Algus oma teosega "Midagi tõelist".

"Tahtsin kirjutada raamatu, mis räägiks olulistel teemadel, aga põnevalt," ütles Martin Algus ja selgitas, et raamatus "Midagi tõelist" on põhiteemadeks teravad, praegusel hetkel aktuaalsed küsimused. "Näiteks ärakasutamine nii indiviidi kui laiemalt ühiskonnas, lisaks erinevad sõltuvused, virtuaalsuse pealetungist tekkiv süvenev irduvus, üksildus, mis ühtlasi süvendab sõltuvusi," tõdes ta ja nentis, et lood tulevad ise tema juurde. "Kui ma kuulen midagi, siis ma asetan selle mingisse konteksti, mis pidevalt justkui otsib või uurib idu, millest hakata midagi kasvatama."

Alguse sõnul oli tema jaoks suur väljakutse luua kaks täiesti erinevalt eesti keelt rääkivat tegelast. "Nad on väga erinevast kohast pärit, kogu nende elu on väga erinev olnud, mistõttu kõnelevad nad eesti keelt erinevalt," sõnas ta ja kinnitas, et raamat "Midagi tõelist" annab võimaluse lugejal siseneda kahte väga erinevasse ajusse. "Paradoks on võib-olla selles, et kokkuvõttes see, mida need inimesed soovivad või millest unistavad, ei olegi lõpuks nii erinevad."

"Ma tahaksin veel kirjutada edasi romaanivormis, mul on mõtteid küll ja asju on ka pooleli," nentis Algus ja mainis, et see oli väga huvitav terviskogemus. "See eeldab hoopis teistsugust jutustamislaadi kui on tavaks teatris või stsenaariumites, sa pead kuidagi aju programmeerima, kui sa hakkad seal lugu rääkima või sa teed seda romaanivormis, kus lugeja on kahekesi selle tekstiga."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: