Kirjanduspreemia nominent Kerttu Rakke: häbi hävitab enesekindluse

Foto: ERR

14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategooria üks nominente on Kerttu Rakke oma teosega "Häbi".

Kirjanik Kerttu Rakke selgitas, et soovib raamatuga "Häbi" näidata seda, kui vale on häbistamise kasutamine kasvatusvahendina. "Kõigepealt häbi tundmine, eriti tundlikel lastel, käib väga tugevalt, sest kõik tahavad olla head lapsed," ütles ta ja lisas, et häbi hävitab enesekindluse. "Kui ei ole enesekindlust, siis kaob ka eneseväärikus, mistõttu tehakse selliseid asju, mille üle üldse uhkust ei saa tunda, seega selline missioonitundega raamat, mõelge enne, kui lapsele häbi-häbi teete."

Samuti kinnitas Rakke, et "Häbisse" on sisse pandud ka päriselt juhtunud lugusid, mis on juhtunud tema või tema tuttavatega. "Ma muudan neid lugusid päris palju, seega see põhipoint võib jääda samaks, aga need tegelased ja muud mõjurid on teised," ütles ta ja rõhutas, et inimesed peaksid märkama iseennast. "Ärge minge sinna diivani sisse, sest sealt välja tulla on palju vastikum."

"Ma soovitan lugeda Mait Vaiku, sest tema on mu viimase aja lugemiselamus, raamat "Juss ja vennad" on lihtsalt selline raamat, et sa naerad pisarateni," sõnas Rakke ja mainis, et Vaik on üks tõeline kirjanik Eesti kirjandustaevas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: