Kirjanduspreemia võitja Eda Ahi: enamik tekstidest sündis vahetu impulsi ajel

14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias võitis Eda Ahi teosega "Sõda ja rahutus".

"Sõda ja rahutus" on kirjaniku viies luulekogu, kuid naise enda sõnul erandlik seniste seas. "See on ajaliselt, ruumiliselt ja temaatiliselt võib-olla veidike selgemini piiritletud kui minu varasemad raamatud, sest see on sündinud umbes täpselt ühe aasta jooksul, mille ma veetsin Ukrainas ja seal ümbruskonnas reisides," selgitas Ahi.

Luulekogu sisaldab viidet kirjaniku iseenda ärevatele mõtetele ja kogemustele, mis puudutavad Ukrainat aga ka muud konteksti.

Ahi lähetati Ukrainasse diplomaadina ja see oli põhjus, miks naine aasta seal veetis. "Enamik tekstidest, mis kogus on, on sündinud siiski mingi vahetu impulsi ajel. Ma olen Ukrainas viibides midagi kogedes kirjutanud üles võib-olla paar rida ja nendest on kasvanud välja luuletus. Üldiselt on selline kirjutamisviis mulle üsna omane igal pool viibides, see pole ainult kohas kinni," ütles Ahi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: