Kirjanduspreemia nominendid

Kirjanduspreemia nominent Mirjam Hinrikus: nooreestlased tajusid, et nad on vahepealsed kujud

14.03.23 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on artikliauhinna kategoorias nomineeritud ka Mirjam Hinrikus, kes uuris oma artiklikogumikus seda, kuidas nooreestlased rahvuslust konstrueerivad ja kuidas rahvuslus seostub tõu ning tõusiku-mõistega. Hinrikus märkis, et nooreestlased tajusid, et nad on vahepealsed kujud – esimese põlvkonna linnaharitlased, aga tajuvad end seal juuretutena.

Kirjanduspreemia nominent Lilli Luuk: tundub, et lugejal on hea lugeda asjadest, millest ta teinekord isegi mõelda ei taha

12.03.23 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on proosa kategoorias nomineeritud Lilli Luuk oma novellikoguga "Kolhoosi miss". Luuk tunnistas, et kirjanikuna huvitavad teda teemad, mis ei ole kõige mugavamad. Samuti tundub talle, et lugejal on hea lugeda asjadest, millest ta ise rääkida ja teinekord isegi mõelda ei taha.

Kirjanduspreemia nominent Heili Sepp: "Tüdruk, naine, keegi teine" näitab, et ükski lahterdus ega vastandus ei ole püsiv

11.03.23 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on kategoorias "Ilukirjanduslik tõlge võõrkeelest eesti keelde" Bernardine Evaristo raamatunomineeritud ka jurist, esseist ja tõlkija Heili Sepp. Evaristo raamatu "Tüdruk, naine, keegi teine" tõlkinud Sepp märkis, et kõige olulisemana näitab see raamat seda, et ükski lahterdus ega vastandus elus ei ole püsiv.

Kirjanduspreemia nominent Aivar Kull: Gailit on palju tänapäevasem kui paljud tema kaasaegsed

10.03.23 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on esseistika kategoorias August Gailitist kirjutatud raamatu eest nomineeritud ka ERR-i kaasautor Aivar Kull, kes märkis, et võrreldes oma kaasaegsete kirjanikega on Gailit hoopis kaasaegsem ja Eesti kirjanduses täiesti ainulaadne nähtus.

Kirjanduspreemia nominent Arne Merilai: luule süvastruktuuri sukeldumine pakub palju lõbu

10.03.23 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on artikliauhinna kategoorias nomineeritud ka Tartu Ülikooli eesti kirjanduse professor Arne Merilai, kes ütles, et sukeldub luules hea meelega süvastruktuuride tasemele.

Simo Runnel: Pitirim Sorokini sõnul on revolutsioonidel ilusad loosungid, kuid need ei täitu

14.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on mõttekirjanduse tõlke kategoorias nomineeritud Pitirim Sorokini "Revolutsiooni sotsioloogia" (Ilmamaa), mille tõlkis vene keelest Simo Runnel. Tõlkija sõnul oli Sorokin nii sõdade kui ka revolutsioonide vastane.

Mirjam Lepikult Mircea Eliade teose tõlkimisest: leidsin teatud tähendusi

13.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate mõttekirjanduse tõlke kategoorias on nomineeritud ka Mirjam Lepikult Mircea Eliade teose "Šamanism ja arhailised ekstaasitehnikad" tõlke eest prantsuse keelest. Tõlkija sõnul leidis ta teosest enda jaoks palju uusi tähendusi.

Triin Tael: tõlkimine on kindel töö, mis aitab mõtteid eemale peletada

13.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate hulgas on nomineeritud Triin Tael Richard Powersi teose "Ilmapuu" tõlkimise eest inglise keelest eesti keelde. Taeli sõnul pakub tõlkimine palju mänguruumi ning aitab mõtteid eemale peletada.

Märt Väljataga Hume'i tõlkimisest: on vaevarohke töö olnud

12.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate mõttekirjanduse tõlke kategoorias on Märt Väljataga nomineeritud David Hume᾽i "Uurimus inimese arust. Uurimus moraali printsiipidest", David W. Hamlyni "Metafüüsika" ja Bernard Williamsi "Eetika ja filosoofia piirid" tõlgete eest.

Alari Allik: "Padjamärkmed" ei olnud esialgu üldse avaldamiseks mõeldud

11.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate tõlke kategoorias on nomineeritud ka Sei Shonagoni teos "Padjamärkmed", mille tõlkis jaapani keelest Alari Allik. Tõlkija sõnul ei ole täpselt teada, kas autor sooviski teost sellises järjekorras avaldada, mistõttu ka eestikeelses tõlkes peatükkida järjekord pigem tinglik.

Kätlin Kaldmaa: ma kartsin, et Lydia Koidula jääb tänapäeva inimesest järjest kaugemaks

10.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapital kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on lastekirjanduse kategoorias nomineeritud ka Kätlin Kaldmaa teos "Lydia". Autori sõnul oli seda teost kirjutades suur vastutus, kuna tead, et käsitled ikoonilise tähtsusega inimest.

Aare Pilv: "Dostojevski poeetika probleemid" on teedrajav raamat

08.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate mõttekirjanduse tõlke kategoorias on nomineeritud Enn Siimeri ja Aare Pilve tõlgitud Mihhail Bahtini teos "Dostojevski poeetika probleemid". Pilve sõnul ei saa ilma selle teoseta rääkida Dostojevski tõlgendamisest.

Hasso Krull: luulekogus "Ava" on mitu kihti üksteise peal

07.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate luule kategoorias on nomineeritud ka Hasso Krulli värske teos "Ava". Krulli sõnul valmis "Ava" üllatavalt kiiresti, kuna tihtipeale võtab tal raamatu tegemine mitu aastat aega.

Dagmar Raudam: raamatukogudes on "Paul" üllatavalt lasteraamatute hulka arvatud

04.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate proosa kategoorias on nomineeritud ka Dagmar Raudam ooma debüütromaaniga "Paul". Autor oli nominatsiooni saades väga üllatunud, et komisjon tema teose üldse üles leidis ning ta hakkas ka mõtlema, mis võis neid raamatu juures köita.

Mathura: luulekogu "Lahusolek" on valminud kaheksa aasta jooksul

03.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia luule kategoorias on nomineeritud ka Mathura oma teosega "Lahusolek". Autor kinnitas, et tegu on ilmselt tema kõige mahukama ja samal ajal ka kõige isiklikuma teosega.

Tõnu Õnnepalu: kaotused on elu osa, me ikka kaotame, see on paratamatu

02.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate proosa kategoorias on nomineeritud ka Tõnu Õnnepalu oma teosega "Palk. Talvepäevik". Õnnepalu kinnitas, et esialgu jäi see tekst talle arvutisse seisma, kuniks ta selle mõni kuu hiljem uuesti leidis.

Rein Veidemann: "Eesti kirjanduse mõte" on ka tänu võimaluse eest armastada eesti kirjandust

01.03.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on esseistika kategoorias nomineeritud ka Rein Veidemann kogumikuga "Eesti kirjanduse mõte", mis on tema sõnul kõige muu kõrval ka tänu võimaluse eest armastada eesti kirjandust.

Sandra Heidov: "Minu roboti" soov oli uurida, mis on meie tegude taga

25.02.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindadel on lastekirjanduse kategoorias nomineeritud Sandra Heidov teosega "Minu robot". Heidov rääkis, et raamatuga oli tal soov uurida, mis on inimeste tegude ja tunnete taga.

Jüri Kolk teosest "Hele täht": seal on remikse poplauludest kuni kirjandusklassikani

24.02.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on luule kategoorias nomineeritud Jüri Kolk teosega "Hele täht". Kolk selgitas, et talle väga meeldib, kui inimesed arendavad teiste ideid edasi, lisades, et inimeste üks suurimaid tugevusi ongi koostöö.

Maria Esko: "Vernon Subutexis" on välja toodud inimlikkuse kõik spektrivärvid

23.02.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on ilukirjandusliku tõlke kategoorias nomineeritud Maria Esko, kes tõlkis prantsuse keelest Virginie Despentes'i triloogia "Vernon Subutex". Esko sõnas, et triloogia tõlkimine muutis täielikult seda, kuidas ta vaatab inimesi, oma lähedasi ja linna, kus ta elab.

Kristi Kangilaski: "Suur rüütel" on väga universaalne ja lihtne lugu

22.02.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on lastekirjanduse kategoorias nomineeritud ka Kristi Kangilaski teos "Suur rüütel". Autor oli nominatsioonist väga üllatunud, kuna peab end põhiliselt ikkagi illustraatoriks.

Martin Algus luulekogumiku kirjutamisest: see mõjus teraapiliselt

21.02.22 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on luule kategoorias nomineeritud ka Martin Algus oma kogumikuga "Paranemine", mis oli tema sõnul esialgu mõeldud talle endale leinaga tegelemiseks ning mõjus teraapiliselt.

Jüri Kolk: kui tahame, et see riik oleks ka saja aasta pärast, on vaja kultuuri

19.02.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali luule aastaauhinna nominent Jüri Kolk oli külas Klassikaraadio saates "Gogol", kus rääkis lähemalt nomineeritud kogust "Hele täht" (kirjastus EKSA), aga ka kirjutamisest, autoripositsiooni liigsest väärtustamisest, loovtööst ja selle eest makstavast palgast.

Loone Ots romaanist "Armastus": selles on kohutavalt palju tõtt

18.02.22 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on proosa kategoorias nomineeritud ka Loone Ots oma teosega "Armastus". Ots märkis, et tegemist on kultuuriloolise romaaniga, kus on palju tõtt, kuigi see võib tihti näida väljamõeldis.

Mait Vaik raamatust "Simulatsioon": seal on palju musta huumorit

17.02.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on proosa kategoorias nomineeritud ka Mait Vaik teosega "Simulatsioon". Kirjanik kinnitas, et tema raamatu tegelasi seob soov lunastuse järele.

Hinrikus: tänapäevaseid probleeme meie lastekirjanduses üleliia palju ei ole

16.02.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on lastekirjanduse kategooriasse esitatud ka Kadri Hinrikus oma teosega "Elevant". Autor sõnas, et kuigi paljudele lastele meeldivad fantaasialood, on ta kuulnud, et mõnevõrra tuntakse lastekirjanduses puudust ka realistlikest lugudest.

Indrek Koff: olen viimasel ajal varasemast rohkem hakanud mõtlema riimis

15.02.22 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiatel on lastekirjanduse kategoorias nomineeritud Indrek Koff teosega "Kuhu lapsed said?". Kirjaniku sõnul polnud ta varem isegi mõelnud selle peale, et luulevormis kirjutada, kuid viimasel ajal mõtleb ta üha enam riimis.

Juta Kivimäe: "Suur tuba" ei valminud hoogsalt ühe hingetõmbega

14.02.22 KIRJANDUS ... 14. märtsil kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate laureaadid. Kultuuriportaalis ilmuvad järgneva kuu jooksul videointervjuud nominentidega, avavideos saab sõna proosa kategooria nominent Juta Kivimäe, kes avaldas mullu oma debüütromaani "Suur tuba".

Kirjanduspreemia laureaat Jelena Skulskaja: mistahes suhted on riikide vahel, kirjandus on ikka üks

14.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia venekeelse autori kirjandusauhinna laureaat Jelena Skulskaja pälvis tunnustust teoste "Мой ненаглядный друг" ("Mu armas sõber") ja "После четвертого сюжета" ("Pärast neljandat süžeed") eest.

Kirjanduspreemia laureaat Triinu Tamm: tõlkimise teevad huvitavaks erineva keeleoskusega tegelased

14.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia laureaat Triinu Tamm pälvis ilukirjandusliku tõlke kategoorias tunnustuse teoste Patrick Deville "Katk ja koolera" ning Nancy Huston "Ingli märk" tõlkimise eest prantsuse keelest eesti keelde.

Kirjanduspreemia laureaat Tõnis Vilu: luule on viis ausalt otsa vaadata mingitele ebamugavatele teemadele

14.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia luule kategooria võitja on luuletaja Tõnis Vilu luulekoguga "Tundekasvatus". Vilu ütleb, et kõige olulisem osa raamatust on isiklik tundekasvatus, sest luule on viis vaadata ausalt otsa ebamugavatele teemadel.

Kirjanduspreemia laureaat Mudlum: kirjutades mõtlen eelkõige enda probleeme selgeks

14.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia proosa kategoorias pälvis kirjanik Mudlum tunnustuse oma teose "Mitte ainult minu tädi Ellen" eest. Teoses käsitleb kirjanik aega enda elus, kui põetas haiget ema ning tõdeb, et kirjutades mõtlebki ta eelkõige enda probleeme selgeks.

Kirjanduspreemia nominent Joosep Vesselov: "Linna laul" on kirjutatud ühe maniakaalse hooga

10.03.21 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia nominentide hulka jõudis tänavu luule kategoorias ka Joosep Vesselov oma esikkoguga "Linna laul". ERR-ile antud intervjuus kinnitas ta, et debüütkogu juures oli suureks eeskujuks just Hasso Krulli looming.

Kirjanduspreemia nominent Piret Põldver: mul on läinud küpsemiseks omajagu aega

09.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapital kirjanduspreemiale on luulekategoorias nomineeritud Piret Põldveri luuleraamat "Alati on järsku".

Kirjanduspreemia nominent Joel Sang: ime, et mind nominendiks tehti, kaugemale siit ma ei jõua

04.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kirjanik Joel Sang on nomineeritud kultuurkapitali kirjanduspreemia esseistikaauhinna kategoorias kogumikuga "Mäng versus äng: valik kirjatöid 2010–2020". Sang on üllatunud, et ta nomineeritud on ning on kindel, et nominatsioonist kaugemale ei jõua.

Kirjanduspreemia nominent Peeter Sauter: saan kirjutada siis, kui tunnen, et ei häiri teisi

02.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on luule kategoorias nomineeritud Peeter Sauter teosega "Plagiaat".

Kirjanduspreemia nominent Triinu Laan: "Luukere Juhani juhtumised" on ood metsikule elule

01.03.21 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on lasteraamatute kategoorias nomineeritud ka Triinu Laane teos "Luukere Juhani juhtumised". ERR-ile antud intervjuus kinnitas autor, et esialgsest ideest kirjastamiseni kulus umbes kuus aastat.

Kirjanduspreemia nominent Piret Raud: ka ilusates situatsioonides võib olla kurbust

23.02.21 KIRJANDUS ... Kirjanik Piret Raud on tänavu kultuurkapitali kirjanduspreemiatel nomineeritud lausa kahes kategoorias: parima proosateose kategoorias teosega "Kaotatud sõrmed" ja parimate lasteraamatute hulgas pildiraamatuga "Juurtega aed". ERR-ile antud intervjuus rääkis ta lähemalt mõlemast teosest.

Kirjanduspreemia nominent Kristjan Haljak: "Illuminatsioonid" pole traditsiooniline luulekogu

19.02.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal kuulutati välja kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiate nominendid, nende hulgas luule kategoorias Kristjan Haljak teosega "Illuminatsioonid" kirjastuselt Tuum. Ta märkis, et see pole traditsiooniline luulekogu ja žanriküsimusega on siin natukene probleeme.

Kirjanduspreemia nominent Reeli Reinaus: raamatu kirjutamisele andis tõuke soov propageerida Eesti pärimuslugusid

18.02.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal kuulutati välja kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiate nominendid, nende hulgas lastekirjanduse kategoorias Reeli Reinaus ja tema raamat "Morten, Emilie ja kadunud maailmad". Kirjaniku sõnul innustas teda raamatut kirjutama soov propageerida Eesti pärimuslugusid ja uskumusi looduse kohta.

Kirjanduspreemia nominent Martin Algus: "Tagamaa" hääled ja pildid tulid sügavalt minu seest

16.02.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal kuulutas kultuurkapital välja kirjanduse aastapreemiate nominendid, nende hulgas proosa kategoorias Martin Alguse "Tagamaa", milles sisalduvad lood tulid autori enda sõnul kuskilt sügavalt tema seest, Loodusest ja lapsepõlvest, mis on läbi tema settinud.

Kirjanduspreemia nominent Meelis Friedenthal: oma lugudes otsin teatavat imelisuse tunnet

15.02.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal kuulutati välja kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiate nominendid, nende hulgas proosa kategoorias Meelis Friedenthali lugude kogumikuga "Kõik äratatakse ellu". Kirjaniku enda sõnul on kogumikus metafüüsilised lood, milles on otsitud teatavat imelisuse tunnet.

Paavo Piik ja Teele Pärn: tahtsime, et mõju jõuaks üle lava ääre

17.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategoorias olid teiste hulgas nomineeritud ka Paavo Piik, Getter Meresmaa, Teele Pärn, Sander Rebane ja Martin Tikk näidendiga "Gesamtkunstwerk". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustasid lavateost Paavo Piik ja Teele Pärn.

Eva ja Indrek Koff: Portugal on nagu Eesti

17.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategoorias olid teiste hulgas nomineeritud ka Eva Koff ja Indrek Koff näidendiga "Tagasi". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus rääkisid nad näidendi idee eellugu ning tutvustasid lavastusprotsessi kulgu.

Rein Kuresoo: lennuhäbi leevendab teadmine, et Aafrika loodust polekski, kui seda ei külastataks

16.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna kategoorias oli teiste hulgas nomineeritud ka Rein Kuresoo teosega "Seal, kus talvituvad suitsupääsukesed". ERR Kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta teost ning rääkis, millist sõnumit see kannab.

Kirjanduspreemia nominent Mati Sirkel: teoses tegeletakse väärtuste kao analüüsiga

13.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus ilukirjandusliku tõlke võõrkeelest eesti keelde kategoorias oli teiste hulgas nomineeritud ka Mati Sirkel tõlkega Hermann Brochi teosest "Kuutõbised". ERR Kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta teost lähemalt ning rääkis selle aktuaalsusest tänapäeval.

Kirjanduspreemia nominent Ene-Reet Soovik: artikli inspiratsioon tuli kultuurigeograafiast

13.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategoorias oli teiste hulgas nomineeritud ka Ene-Reet Soovik artikliga "Rebenenud linn. II maailmasõja linnamaastikud Bernard Kangro Tartu-tsükli kolmes viimases romaanis", mis ilmus ajakirjas Methis 24/2019. ERR Kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta Kangro teoseid ning rääkis, mida huvitavat ta neid uurides avastas.

Kirjanduspreemia nominent Johanna Ross: pean ennast nõukogude aja uurijaks

12.03.20 KIRJANDUS ... 12.märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategoorias oli teiste hulgas nomineeritud ka Johanna Ross artikliga "Osta "Rusikad" ja sa ei saa nõukogude tsensuurist just eriti palju teada!", mis ilmus ajakirjas Vikerkaar 6/2019. ERR Kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta analüüsitud teose kahte versiooni ning rääkis, mida ta nende võrdluses leidis.

Kirjanduspreemia nominendid Agnes Neier ja Joosep Susi: luule ja foto täiendavad üksteist

12.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Agnes Neier ja Joosep Susi artikliga "Verbaalse ja visuaalse dialoog. Sissejuhatus lüürilise luule ja foto vastastikmõjusse", mis ilmus ajakirjas Keel ja Kirjandus 6/2019.

Kirjanduspreemia nominent Carolina Pihelgas: minu luulekogu on poeetiline uurimus

11.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus Carolina Pihelgas on nominent luule kategoorias raamatuga "Valgus kivi sees" ja ilukirjandusliku tõlke võõrkeelest eesti keelde kategoorias tõlkega Pablo Neruda teosest "Armastusluuletused". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta eelmisel aastal ilmunud luulekogu ning rääkis, miks peetakse Nerudat Eestis poliitiliseks luuletajaks.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: