Kirjanduspreemia nominendid

Kirjanduspreemia võitja Eda Ahi: enamik tekstidest sündis vahetu impulsi ajel

14.03.19 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias võitis Eda Ahi teosega "Sõda ja rahutus".

Kirjanduspreemia võitja Martin Algus: tahaksin veel romaanivormis kirjutada

14.03.19 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias võitis Martin Algus oma teosega "Midagi tõelist".

Kirjanduspreemia võitja Jim Ashilevi: "Unusta/Unista"on psühholoogiline triller, kus jääb palju ridade vahele

14.03.19 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategoorias võitis Jim Ashilevi oma näidendiga "Unusta/Unista". Ta märkis, et see oli esimene kord, kui ta proovis kätt psühholoogilise trilleri kirjutamises ja lisas, et seal jääb väga palju ridade vahele.

Kirjanduspreemia võitja Luule Epner: teatripilt on praegu natuke kriisi poole kaldu

14.03.19 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategooria võitis Luule Epner teosega "Mängitud maailmad".

Kirjanduspreemia võitja Andrus Kivirähk: mälestused ja mineviku tundmine muudavad maailma kolmemõõtmelisemaks

14.03.19 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias võitis Andrus Kivirähk teosega "Tilda ja tolmuingel", mis sündis natuke teistmoodi kui tema varasemad raamatud – kunstniku loodud hallist tegelasest, kes viis ta mõtted tolmule, milleks varem või hiljem maailmas kõik saab. See koondabki tema meelest kõike olnut ja viis ta raamatu keskse teemani – mälu.

Kirjanduspreemia võitja Eeva Park: "Minu kuninglikud kaelkirjakud" sai alguse kihlveost

14.03.19 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna kategoorias võitis Eeva Park teosega "Minu kuninglikud kaelkirjakud", mis tema sõnul sai alguse kihlveost ajakirjaniku Tiina Kaalepiga.

Kirjanduspreemia võitja Daniele Monticelli: Koidula arendas Saksa eeskujude mugandamise kaudu rahvusliku liikumise agendat

14.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategooria üks nominente on Daniele Monticelli, Piret Peiker ja Krista Mits artikliga "Jamaicast Pariisi ning sealt Tartusse tagasi. Lydia Kodula maailmavaatest ja mugandamisstrategiatest tema saksa eeskujude valguses", mis ilmus väljaandes Keel ja Kirjandus 2018. aasta detsembris.

Kirjanduspreemia nominent Berit Kaschan: müüt ei ole lihtsalt lugu, vaid ühiskonna hoiakute kandja

14.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategooria üks nominente on Berit Kaschan artikliga "Kutset tantsule on kuuldud. Maaema ja Zemes māte ilmumisi eesti ja läti kirjanduses", mis ilmus 2018. aasta septembrikuu Loomingus.

Kirjanduspreemia nominent Lauri Laanisto: "Sõnumeid saartelt" oli üks lihtsamaid raamatuid, mida olen tõlkinud

14.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus mõttekirjanduse tõlke kategooria üks nominente on Lauri Laanisto teosega Ilkka Hanski "Sõnumeid saartelt. Elurikkuse ilmatuur", mille ta tõlkis inglise keelest.

Kirjanduspreemia nominent (:)kivisildnik: minu teos on eideliku hala ja tädiliku kirjanduse vastand

14.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategooria üks nominente on (:)kivisildnik oma teosega "Ma olen siga".

Kirjanduspreemia nominent Tiit Palu: naispeategelasega on võimalik jõuda kaugemale ja sügavamale

13.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategooria üks nominente on Tiit Palu oma teosega "Medeia", kus tegelased on ainult naised, et eemaldada

Kirjanduspreemia nominent Peeter Volkonski: "Nutulaulude raamatul" on sõnadega edasi antud sõnulseletamatu mõju

13.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus eestikeelse ilukirjandusliku tõlke kategooria üks nominente on Peeter Volkonski teosega Nareki Grigor "Nutulaulude raamat", mille ta tõlkis vanaarmeenia keelest.

Kirjanduspreemia nominent Hasso Krull: Euroopa on alati ohus olnud

12.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategooria üks nominente on Hasso Krull teosega "Euroopa".

Kirjanduspreemia nominent Anti Saar: teadvustasin, et kirjutangi nii, et tatti ja pisaraid lendab

12.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategooria üks nominente on Anti Saar oma Pärdi lugude sarjaga: "Pärt ja ploomid", "Seisa siin, Pärt", "Pärt ja viimane koogitükk".

Kirjanduspreemia nominent Indrek Ojam: loodan, et mu artikkel aitab mõtestada kirjandusajalugu tervikuna

12.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategooria üks nominente on Indrek Ojam oma "Keele ja kirjanduse" juulinumbris ilmunud artikliga "Modernismi muutuv tähendus eesti kirjanduskultuuris. Rekonstrueerimiskatse".

Kirjanduspreemia nominent Andrus Tool: ma polnud kindel, kas Wilhelm Dilthey on väärt tõlkimist

12.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus mõttekirjanduse tõlke kategooria üks nominente on Andrus Tool Wilhelm Dilthey teose "Vaimne maailm. Sissejuhatus elufilosoofiasse" tõlkimise eest saksa keelest eesti keelde. Tool tunnistas, et ta polnud kindel, kas teos on piisavalt oluline ja mõjukas, et seda üldse tõlkida.

Kirjanduspreemia nominent Contra: tõlkimise ajal sai Hermanise "Päevik" mulle piibliks

11.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus tõlkekategooria üks nominente on Margus Konnula ehk Contra oma tõlkega Alvis Hermanise teosest "Päevik".

Kirjanduspreemia nominent Tiina Kirss: kõrghariduses võiks säilida natuke aeglasem samm

11.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategooria üks nominente on Tiina Kirss oma teosega "Sõel. Käsitlusi kirjandusest, kirjanduskriitikat ja arvamuslugusid".

Kirjanduspreemia nominent Riina Jesmin: vangide räpitekstid olid "Nõiasigidiku" tõlkimisel eriline väljakutse

11.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus ilukirjandusliku tõlke kategooria üks nominente on Riina Jesmin Margaret Atwoodi "Nõiasigidiku" tõlke eest inglise keelest eesti keelde. Jesmin märkis, et suurim väljakutse selle teose tõlkimisel olid vangide räpitekstid.

Kirjanduspreemia nominendid Mari-Liis Lill ja Paavo Piik: "Jaanipäevaga" otsime vastust küsimusele, kes see eestlane siis on

11.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategooria üks nominente on Mari-Liis Lill ja Paavo Piik oma näidendiga "Jaanipäev", millega nad otsivad vastust küsimusele, kes see eestlane on ja millest eesti kui rahvus siis õieti koosneb.

Kirjanduspreemia nominent Kristiina Jalasto: "#kaotamindära" käsitleb noorte teemasid, mis võiksid puudutada kõiki

10.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategooria üks nominente on Kristiina Jalasto oma näidendiga "#kaotamindära". Jalasto loodab, et noorte teemad, mida näidend käsitleb, puudutab ta nende vanemaid.

Kirjanduspreemia nominendid Kilmi ja Aarma: me pole dokumentaalsuse suhtes pühalikud olnud

09.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategooria üks nominente on Jaak Kilmi, Kiur Aarma, Piret Jaaks ja Andris Feldmanis oma näidendiga "Enne meid oli veeuputus. Eepiline kommunaaldraama 80ndatest". Nad tunnistasid, et näidendi loomisest saati pole nende eesmärk olnud olla dokumentaalsuse suhtes pühalikud.

Kirjanduspreemia nominent Urmas Lennuk: "Meistrite liigat" kirjutades tuli ära unustada, et teeme komöödiat

08.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategooria üks nominente on Urmas Lennuk oma näidendiga "Meistrite liiga", mida tehes nad jõudsid lavastajaga tõdemuseni, et tuleb ära unustada, et kirjutatakse komöödiat.

Kirjanduspreemia nominent Kristiina Ehin: mul on läinud pool elu, et nende luuletusteni jõuda

07.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategooria üks nominente on Kristiina Ehin teosega "Aga armastusel on metsalinnu süda. Luuletusi aastatest 2016–2018".

Kirjanduspreemia nominent Maarja Kangro: "Minu auhindadega" tahan kirjandusliku prestiiži institutsioonist õhu välja lasta

07.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna kategooria üks nominente on Maarja Kangro oma teosega "Minu auhinnad", mis räägib kultuurinimeste tunnustusevajadusest ja millega Kangro tahab kirjandusliku prestiiži institutsioonist õhu välja lasta.

Kirjanduspreemia nominent Kaia Sisask: kirjutasin sellest, kuidas prantsuse vaim jõudis eesti külarealismi sekka

03.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nominent ka Kaia Sisask oma teosega "Noor-Eesti ja prantsuse vaim", mis ilmus Tallinna Ülikooli kirjastuselt.

Kirjanduspreemia nominent Toomas Paul: ma lähen edasi sealt, kus tavaline humanist põrkub tagasi

02.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nominent ka Toomas Paul teosega "Tõe lõpututel tagamaadel. Vaatlusi, mõtisklusi, ütlemisi 2008–2017".

Kirjanduspreemia nominent Joonas Sildre: Arvo Pärti intrigeeris koomiksiformaat

01.03.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna üks nominente on Joonas Sildre oma teosega "Kahe heli vahel. Graafiline romaan Arvo Pärdist".

Kirjanduspreemia nominent Peep Ehasalu: tark lugeja saab ka kergemast tekstist enda jaoks põnevat ainest

27.02.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategooria üks nominente on Peep Ehasalu oma teosega "Roomaja. Romaan armastusest". Ehasalu märkis, et ajaviitekirjandust võiks Eestis rohkem esile tõsta, sest see ei ole sugugi madalam kirjandus. Loeb hoopis see, kui tark on lugeja.

Kirjanduspreemia nominent Kristjan Haljak: minu raamatut iseloomustab tugev intertekstuaalsus

24.02.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategooria üks nominente on Kristjan Haljak oma teosega "Verlaine'i revolver".

Kirjanduspreemia nominent Kerttu Rakke: häbi hävitab enesekindluse

23.02.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategooria üks nominente on Kerttu Rakke oma teosega "Häbi".

Kirjanduspreemia nominent Kalju Kruusa: "Kümme kükki" on puhas eraeluline raamat

22.02.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias on üks nominente Kalju Kruusa oma teosega "Kümme kükki. Oma luulet ja tuttavat". Ta märkis, et tegemis ton eraelulise raamatuga, kus on sees kogu tema tütre kasvamise ja kasvatamise lugu. Raamatus on ka tõlkeluulet, mida ta on kasutanud sildade loomiseks omaenda luuletuste vahel.

Kirjanduspreemia nominent Priit Põhjala: absurditaotlus oli "Onu Mati, loomaarsti" puhul teadlik

21.02.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias on üks nominente Priit Põhjala oma teosega "Onu Mati, loomaarst". Ta märkis, et üks tema teadlikke taotlusi seda raamatut kirjutades oli absurditaotlus. Põhjala kinnitas ka, et Mati Kaal ei ole tema Onu Mati tegelase prototüüp.

Kirjanduspreemia nominent Kertu Sillaste: "Mina olen kunstnik" näitab, et kunst ei ole ainult joonistamine

20.02.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias on üks nominente Kertu Sillaste oma teosega "Mina olen kunstnik". Sillaste rääkis, et tahab raamatu abil laiendada kunstipiire ja jõuda seeläbi ka lasteni, kes arvavad, et kui nad joonistada ei oska, on nad selle võrra vähem kunstnikud.

Kirjanduspreemia nominendid Kaus, Koff, Täht jt: "Stiiliharjutustes" astuvad kaks valdkonda üksteisele pika sammu vastu

19.02.19 ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna kategooria üks nominente on Jan Kaus, Indrek Koff, Eva Koldits, Toomas Täht ja Liina Vahtrik oma teosega "Stiiliharjutused. Hommage à Raymond Queneau", mis kombineerib omavahel kirjanduse ja teatri ning on asjaosalistest kirjanikud ja näitlejad viinud kokku uuele vahealale.

Kirjanduspreemia nominent Veronika Kivisilla: see ei olnud üldse raamatuks plaanitud

16.02.19 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna kategoorias on nominent Veronika Kivisilla oma teosega "Kuni armastus peale tuleb". Kirjanik tunnistas, et tegelikult on tegemist omamoodi veebipäevikuga, mis polnud algselt üldse paberil avaldamiseks plaanitud.

Kirjanduspreemia nominent Kai Aareleid: novell on kui lühimaajooks

15.02.19 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategooria üks nominente on Kai Aareleid oma teosega "Salaelud. Novelle ja miniatuure". Ta märkis, et novell on kui lühimaajooks, mis annab pikema teose kirjutamise vahel usu taastamiseks vajalikku valmissaamise kogemust.

Kirjanduspreemia nominent Holger Kaints: kirjutades avastasin, et ma ei tunne 13aastast iseend üldse

14.02.19 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategooria üks nominente on Holger Kaints oma teosega "Jõululaupäev. Nõmme 1970".

Kirjanduspreemia nominent Jürgen Rooste: "Surm Tallinnas" on siserealistlik raamat

13.02.19 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategooria üks nominente on Jürgen Rooste oma teosega "Surm Tallinnas". Ta tõdes, et Werner Bergengrueni samanimelisest raamatust võttis ta inspiratsiooni ainult pealkirjaks ja tahtis nimme kirjutada täiesti teistsuguse raamatu. Erinevalt Bergengruenist on tema raamat siserealistlik ja püüab vaadata asju seestpoolt.

Kirjanduspreemia võitja Aare Pilv: millise vormi tekst võtab, selgub kirjutamise käigus

14.03.18 ... Emakeelepäeval anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias võitis Aare Pilv oma luulekoguga "Kui vihm saab läbi". ERR kultuuriportaalile antud intervjuu selgitas Pilv, kui kaua see luulekogu tal töös on olnud ning mil moel tema tekstid sünnivad.

Kirjanduspreemia võitja Arne Merilai: olmekirjanduslik tekst võib vabalt muutuda kõrgeks sõnakunstiks

14.03.18 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategoorias on nomineeritud ka Arne Merilai oma artikliga "Olmesümbolism Viivi Luige luules". Muu hulgas märkis Merilai, et see ei ole kuidagi vastunäidustatud, et olmekirjanduslik tekst ei võiks muutuda kõrgeks sõnakunstiks.

Kirjanduspreemia võitja Siret Campbell: ma valutan natuke näidendi kui kirjandusžanri pärast südant

14.03.18 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategoorias võitis Siret Campbelli "Beatrice". Campbell tunnistas, et valutab natukene näidendi kui kirjandusžanri pärast südant, sest sellega kaasneb teatav nõiaring – näidendeid ei loeta, sest neid ei anta välja, aga näidendeid ei anta välja, sest neid ka ei loeta.

Kirjanduspreemia võitja Vahur Afanasjev: lugeja teeb raamatu ise

14.03.18 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias võitis Vahur Afansjev möödunud aastal ilmunud romaaniga "Serafima ja Bogdan". Kultuuriportaalile antud intervjuus jagas ta lugejatele ka väikese võtme enda teose tarvis.

Kirjanduspreemia võitja Leelo Tungal: me elame nagu kahe maailma vahel

14.03.18 ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lasteraamatute kategoorias võitis kirjanik Leelo Tungal teosega "Hallooo!". Mari Klein tegi temaga sel puhul ka lühikese intervjuu, uurides, mida need teosed Tunglale tähendavad.

Kirjanduspreemia võitja Tõnu Õnnepalu: Eesti kirjandus elab natuke ka mingis enesepettuse maailmas

14.03.18 ... Emakeelepäeval anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika aastaauhinna võitis Tõnu Õnnepalu teosega "Valede kataloog / Inglise aed". Õnnepalu väljendas muret vähenevate lugejate üle, märkides, et Eesti kirjandus elab veidi enesepettuse maailmas, kui räägib optimistikult iga aasta ilmunud kirjandusteostest.

Kirjanduspreemia nominent Malle Salupere: Koidula on minuga eluaeg kaasas käinud

14.03.18 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nomineeritud ka Malle Salupere oma teosega "Koidula. Ajastu taustal, kaasteeliste keskel". Salupere rääkis ERRi kultuuriportaalile, et Lydia Koidula on oma erineval moel temaga eluaeg kaasas käinud.

Kirjanduspreemia nominent Kauksi Ülle: "ObiNizza" sai inspiratsiooni kaotustest isiklikus elus

09.03.18 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias on nomineeritud ka Kauksi Ülle oma luulekoguga "ObiNizza". Kauksi Ülle rääkis ERRi kultuuriportaalile lähemalt oma luulekogu valmimisest ja märkis, et sinna koondatud luuletused said paljuski inspiratsiooni kaotustest, aga ka Obinitsa ajaloost.

Kirjanduspreemia nominent Veiko Belials: see annab kindlasti natuke teistsuguse tulemuse, kui saad tõlkida, mida ise tahad

06.03.18 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus ilukirjandusliku tõlke võõrkeelest eesti keelde kategoorias on nomineeritud ka Veiko Belials venekeelse ulme antoloogiaga "Me armastame Maad 2. Viimane laev". Belials rääkis ERR kultuuriportaalile oma kogumiku lemmikautoritest ning märkis muu hulgas, et tõlkijana on tal olnud hea elu – ta on saanud tõlkida neid teoseid, mida ta ise on tahtnud, ning usub, et selle võrra on ka tulemus tulnud teine kui tuleks vastupidisel juhul.

Kirjanduspreemia nominent Jan Kaus: "Kompassi" kirjutamine avas minu jaoks justkui uue mandri

06.03.18 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias on nomineeritud ka Jan Kaus oma romaaniga "Kompass". Kausi sõnul avas selle raamatu kirjutamine temas justkui uue territooriumi või mandri, mis ootab nüüd avastamist.

Kirjanduspreemia nominendid Leena Kurvet-Käosaar ja Marin Laak: autobiograafilisus ei ole mingisugune kujutlusvõime puudujääk

05.03.18 ... Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nomineeritud ka Leena Kurvet-Käosaar ja Marin Laak oma koostatud teosega "Adressaadi dünaamika ja kirjanduse pingeväljad", kus koostajate sõnul on eriti oluline roll kõnetusel ja suhestumisel kirjanduse sees, aga ka kirjandusest väljaspool. Samuti märkisid nad, et kogumik näitab, et autobiograafilisus ei tähenda sugugi mingisugust puudujääki kujutlusvõimes, vaid annab vajaliku perspektiivi autori mõistmiseks.
klassikaraadio
VAATA JÄRELE

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: