Kirjanduspreemia nominendid

Kirjanduspreemia laureaat Jelena Skulskaja: mistahes suhted on riikide vahel, kirjandus on ikka üks

14.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia venekeelse autori kirjandusauhinna laureaat Jelena Skulskaja pälvis tunnustust teoste "Мой ненаглядный друг" ("Mu armas sõber") ja "После четвертого сюжета" ("Pärast neljandat süžeed") eest.

Kirjanduspreemia laureaat Triinu Tamm: tõlkimise teevad huvitavaks erineva keeleoskusega tegelased

14.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia laureaat Triinu Tamm pälvis ilukirjandusliku tõlke kategoorias tunnustuse teoste Patrick Deville "Katk ja koolera" ning Nancy Huston "Ingli märk" tõlkimise eest prantsuse keelest eesti keelde.

Kirjanduspreemia laureaat Mudlum: kirjutades mõtlen eelkõige enda probleeme selgeks

14.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia proosa kategoorias pälvis kirjanik Mudlum tunnustuse oma teose "Mitte ainult minu tädi Ellen" eest. Teoses käsitleb kirjanik aega enda elus, kui põetas haiget ema ning tõdeb, et kirjutades mõtlebki ta eelkõige enda probleeme selgeks.

Kirjanduspreemia laureaat Tõnis Vilu: luule on viis ausalt otsa vaadata mingitele ebamugavatele teemadele

14.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia luule kategooria võitja on luuletaja Tõnis Vilu luulekoguga "Tundekasvatus". Vilu ütleb, et kõige olulisem osa raamatust on isiklik tundekasvatus, sest luule on viis vaadata ausalt otsa ebamugavatele teemadel.

Kirjanduspreemia nominent Joosep Vesselov: "Linna laul" on kirjutatud ühe maniakaalse hooga

10.03.21 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduspreemia nominentide hulka jõudis tänavu luule kategoorias ka Joosep Vesselov oma esikkoguga "Linna laul". ERR-ile antud intervjuus kinnitas ta, et debüütkogu juures oli suureks eeskujuks just Hasso Krulli looming.

Kirjanduspreemia nominent Piret Põldver: mul on läinud küpsemiseks omajagu aega

09.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapital kirjanduspreemiale on luulekategoorias nomineeritud Piret Põldveri luuleraamat "Alati on järsku".

Kirjanduspreemia nominent Joel Sang: ime, et mind nominendiks tehti, kaugemale siit ma ei jõua

04.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kirjanik Joel Sang on nomineeritud kultuurkapitali kirjanduspreemia esseistikaauhinna kategoorias kogumikuga "Mäng versus äng: valik kirjatöid 2010–2020". Sang on üllatunud, et ta nomineeritud on ning on kindel, et nominatsioonist kaugemale ei jõua.

Kirjanduspreemia nominent Peeter Sauter: saan kirjutada siis, kui tunnen, et ei häiri teisi

02.03.21 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on luule kategoorias nomineeritud Peeter Sauter teosega "Plagiaat".

Kirjanduspreemia nominent Triinu Laan: "Luukere Juhani juhtumised" on ood metsikule elule

01.03.21 KIRJANDUS ... Kultuurkapitali kirjanduspreemiatel on lasteraamatute kategoorias nomineeritud ka Triinu Laane teos "Luukere Juhani juhtumised". ERR-ile antud intervjuus kinnitas autor, et esialgsest ideest kirjastamiseni kulus umbes kuus aastat.

Kirjanduspreemia nominent Piret Raud: ka ilusates situatsioonides võib olla kurbust

23.02.21 KIRJANDUS ... Kirjanik Piret Raud on tänavu kultuurkapitali kirjanduspreemiatel nomineeritud lausa kahes kategoorias: parima proosateose kategoorias teosega "Kaotatud sõrmed" ja parimate lasteraamatute hulgas pildiraamatuga "Juurtega aed". ERR-ile antud intervjuus rääkis ta lähemalt mõlemast teosest.

Kirjanduspreemia nominent Kristjan Haljak: "Illuminatsioonid" pole traditsiooniline luulekogu

19.02.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal kuulutati välja kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiate nominendid, nende hulgas luule kategoorias Kristjan Haljak teosega "Illuminatsioonid" kirjastuselt Tuum. Ta märkis, et see pole traditsiooniline luulekogu ja žanriküsimusega on siin natukene probleeme.

Kirjanduspreemia nominent Reeli Reinaus: raamatu kirjutamisele andis tõuke soov propageerida Eesti pärimuslugusid

18.02.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal kuulutati välja kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiate nominendid, nende hulgas lastekirjanduse kategoorias Reeli Reinaus ja tema raamat "Morten, Emilie ja kadunud maailmad". Kirjaniku sõnul innustas teda raamatut kirjutama soov propageerida Eesti pärimuslugusid ja uskumusi looduse kohta.

Kirjanduspreemia nominent Martin Algus: "Tagamaa" hääled ja pildid tulid sügavalt minu seest

16.02.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal kuulutas kultuurkapital välja kirjanduse aastapreemiate nominendid, nende hulgas proosa kategoorias Martin Alguse "Tagamaa", milles sisalduvad lood tulid autori enda sõnul kuskilt sügavalt tema seest, Loodusest ja lapsepõlvest, mis on läbi tema settinud.

Kirjanduspreemia nominent Meelis Friedenthal: oma lugudes otsin teatavat imelisuse tunnet

15.02.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal kuulutati välja kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiate nominendid, nende hulgas proosa kategoorias Meelis Friedenthali lugude kogumikuga "Kõik äratatakse ellu". Kirjaniku enda sõnul on kogumikus metafüüsilised lood, milles on otsitud teatavat imelisuse tunnet.

Paavo Piik ja Teele Pärn: tahtsime, et mõju jõuaks üle lava ääre

17.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategoorias olid teiste hulgas nomineeritud ka Paavo Piik, Getter Meresmaa, Teele Pärn, Sander Rebane ja Martin Tikk näidendiga "Gesamtkunstwerk". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustasid lavateost Paavo Piik ja Teele Pärn.

Eva ja Indrek Koff: Portugal on nagu Eesti

17.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategoorias olid teiste hulgas nomineeritud ka Eva Koff ja Indrek Koff näidendiga "Tagasi". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus rääkisid nad näidendi idee eellugu ning tutvustasid lavastusprotsessi kulgu.

Rein Kuresoo: lennuhäbi leevendab teadmine, et Aafrika loodust polekski, kui seda ei külastataks

16.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna kategoorias oli teiste hulgas nomineeritud ka Rein Kuresoo teosega "Seal, kus talvituvad suitsupääsukesed". ERR Kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta teost ning rääkis, millist sõnumit see kannab.

Kirjanduspreemia nominent Mati Sirkel: teoses tegeletakse väärtuste kao analüüsiga

13.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus ilukirjandusliku tõlke võõrkeelest eesti keelde kategoorias oli teiste hulgas nomineeritud ka Mati Sirkel tõlkega Hermann Brochi teosest "Kuutõbised". ERR Kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta teost lähemalt ning rääkis selle aktuaalsusest tänapäeval.

Kirjanduspreemia nominent Ene-Reet Soovik: artikli inspiratsioon tuli kultuurigeograafiast

13.03.20 KIRJANDUS ... 12. märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategoorias oli teiste hulgas nomineeritud ka Ene-Reet Soovik artikliga "Rebenenud linn. II maailmasõja linnamaastikud Bernard Kangro Tartu-tsükli kolmes viimases romaanis", mis ilmus ajakirjas Methis 24/2019. ERR Kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta Kangro teoseid ning rääkis, mida huvitavat ta neid uurides avastas.

Kirjanduspreemia nominent Johanna Ross: pean ennast nõukogude aja uurijaks

12.03.20 KIRJANDUS ... 12.märtsil selgusid Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategoorias oli teiste hulgas nomineeritud ka Johanna Ross artikliga "Osta "Rusikad" ja sa ei saa nõukogude tsensuurist just eriti palju teada!", mis ilmus ajakirjas Vikerkaar 6/2019. ERR Kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta analüüsitud teose kahte versiooni ning rääkis, mida ta nende võrdluses leidis.

Kirjanduspreemia nominendid Agnes Neier ja Joosep Susi: luule ja foto täiendavad üksteist

12.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Agnes Neier ja Joosep Susi artikliga "Verbaalse ja visuaalse dialoog. Sissejuhatus lüürilise luule ja foto vastastikmõjusse", mis ilmus ajakirjas Keel ja Kirjandus 6/2019.

Kirjanduspreemia nominent Carolina Pihelgas: minu luulekogu on poeetiline uurimus

11.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus Carolina Pihelgas on nominent luule kategoorias raamatuga "Valgus kivi sees" ja ilukirjandusliku tõlke võõrkeelest eesti keelde kategoorias tõlkega Pablo Neruda teosest "Armastusluuletused". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta eelmisel aastal ilmunud luulekogu ning rääkis, miks peetakse Nerudat Eestis poliitiliseks luuletajaks.

Kirjanduspreemia nominent Maarja Pärtna: eesti luule ei seosta ennast globaalsete protsessidega

10.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias on nominent ka Maarja Pärtna ja tema värske luulekogu. ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta nomineeritud teost "Vivaarium".

Kirjanduspreemia nominent Timo Maran: inimeses on palju loomalikkust

10.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias on nominent ka Timo Maran ja tema värske luulekogu. ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta nomineeritud teost "Metsloomatruudus".

Kirjanduspreemia nominent Mirjam Lepikult: kes lugema hakkab, see ärgu ehmatagu

09.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus mõttekirjanduse tõlke kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Mirjam Lepikult tõlkega Maurice Merleau-Ponty teosest "Taju fenomenoloogia". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus avas nominent teose tausta ning rääkis, miks raamatu sisu on aktuaalne ka tänapäeval.

Kirjanduspreemia nominent Laurits Leedjärv: humanitaarse lugeja jaoks on matemaatiliselt saadu sõnadega lahti seletatud

09.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus mõttekirjanduse tõlke kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Laurits Leedjärv tõlkega Hans Reichenbachi teosest "Aja suund". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus avas nominent teose autori tausta ning rääkis, miks sobib füüsikafilosoofia teos ka humanitaarsele lugejale.

Kirjanduspreemia nominent Piret Kuusk: ehk toob see teos noori füüsika ja teadusfiloofia juurde

08.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus vabaauhinna kategoorias on nomineeritud ka Piret Kuusk teosega "Aegruum".

Kirjanduspreemia nominent Hasso Krull: 21. sajandi inimene ei oska teistega koos elada

06.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse ja artikliauhindade kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Hasso Krull oma teosega "Kurja kala kohvik" ja "Üksinduse tumenev paratamatus" A. H. Tammsaare romaani "Elu ja armastus" saatesõnaga. ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta nomineeritud teoste sisu ning rääkis 21. sajandi põhiprobleemist.

Kirjanduspreemia nominent Siiri Kolka: raamat paistab silma hullumeelse tekstiga

06.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus ilukirjandusliku tõlke võõrkeelest eesti keelde kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Siiri Kolka tõlkega László Krasznahorkai teosest "Saatana tango". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus avas nominent teose sisu ning rääkis, miks arvatakse, et teos on sünge ja rusuv.

Kirjanduspreemia nominent Mart Kivastik: iga raamat algab iseendast

05.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Mart Kivastik teosega "Taevatrepp". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta, millest tekkis teose idee ning kuidas kirjutamine kulges.

Kirjanduspreemia nominent Piret Bristol: raamat koosneb ebatüüpilisest luulest

05.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias on nomineeritud Piret Bristoli teos "Lilled Vabakal". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta nomineeritud teost lähemalt ning rääkis, millest ta loometööks inspiratsiooni ammutab.

Kirjanduspreemia nominent Martti Kalda: Manu õpetused on üks humanistlikke baastekste

04.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus mõttekirjanduse tõlke kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Martti Kalda tõlkega teosest "Manu pärimus ehk ilmarahva seadmuseõpetus". Ta tutvustas müütilist tegelast Manu, kelle õpetustest raamat koosneb ning rääkis, mida võiks lugeja neist leida.

Kirjanduspreemia nominent Heli Allik: raamatu autor sai teose tõttu tapmisähvardusi

03.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus ilukirjandusliku tõlke võõrkeelest eesti keelde kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Heli Allik tõlkega Louis-Ferdinand Céline teosest "Surm järelmaksuga". Ta tutvustas autori stiili ning rääkis, milliste katsumustega ta tõlkeprotsessis kokku puutus.

Kirjanduspreemia nominent Kristjan Haljak: sürrealistlik mõtteviis aitab depressiooni vastu

03.03.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus mõttekirjanduse tõlke kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Kristjan Haljak tõlkega André Bretoni teosest "Sürrealismi manifestid". Ta rääkis, et tema eesmärgiks oli tutvustada sürrealistliku liikumise teoreetilist tausta ja selgitada, miks on sürrealism kõnekas ka tänapäeval.

Kirjanduspreemia nominent Mudlum: "Poola poistes" new age'i ega seksi ei ole

29.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias on teiste hulgas nomineeritud ka Mudlum oma teosega "Poola poisid". Ta rääkis, et tegi raamatu tarvis palju klassikalist eeltööd ja tõdes, et ei ole ühegi asjaga olnud nii hädas kui selle raamatu kompositsioonilise ülesehitamisega. Ilmunud arvustuste viidates märkis ta, et new age'i ega seksi raamatus siiski ei ole. Küll aga palju suhtetraagikat.

Kirjanduspreemia nominent Aidi Vallik: kirjutasin "Seebu maailma" jahmatava vahejuhtumi tõttu

26.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias on nominent ka Aidi Vallik teosega "Seebu maailm". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta nomineeritud teose eellugu.

Kirjanduspreemia nominent Maarja Kangro: "Tuul" on raamat kõigile

25.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias on nominent ka Maarja Kangro ja tema värske luulekogu. ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta nomineeritud teost "Tuul".

Kirjanduspreemia nominent Karl Koppelmaa kirjutas eskapismi erinevatest vormidest

23.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus näitekirjanduse kategoorias on nominendiks Karl Koppelmaa ja "Sest meid on õpetatud madusid kartma".

Kirjanduspreemia nominent Ilmar Tomusk näitab, kui põnev on eesti keel

23.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias on nominent Ilmar Tomusk raamatuga "Kõrvalised isikud".

Kirjanduspreemia nominent Rebekka Lotman: minu lemmiksonett on eesti sonett

22.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nominent ka Rebekka Lotman oma "Eesti sonetiga".

Kirjanduspreemia nominent Kairi Look: tahaksin Piia Prääniku maailmas edasi viibida

21.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias on nominent ka Kairi Look teosega "Piia Präänik ja bandiidid". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus tutvustas ta raamatu tegelase Piia Prääniku maailma ning rääkis selle loomise tagamaadest.

Kirjanduspreemia nominent Doris Kareva: mõtlen tihti teiste inimeste sõnadega

20.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nominent ka Doris Kareva teosega "Terendused". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus rääkis ta nomineeritud teosest lähemalt.

Kirjanduspreemia nominent Jaanus Vaiksoo: "King nr 39" on pseudokrimka

20.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias on nomineeritud ka Jaanus Vaiksoo oma teosega "King nr 39", mida ta ise nimetab pseudokrimkaks.

Kirjanduspreemia nominent Andrus Kivirähk: "Tont ja Facebook" jätkab vana sissetöötatud projekti

19.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias on nomineeritud ka Andrus Kivirähk oma teosega "Tont ja Facebook". Kivirähk rääkis lähemalt, kuidas tema järjekordne raamat kokku tuli.

Kirjanduspreemia nominent Susan Luitsalu: kavaldan inimesed probleemide juurde, millest nad midagi teada ei taha

19.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias on nomineeritud Susan Luitsalu teos "Ka naabrid nutavad". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus rääkis ta lähemalt, milline on tema kirjutamise stiil ja nomineeritud teose eesmärk.

Kirjanduspreemia nominent Margit Lõhmus: pean oma raamatut maagiliseks realismiks

18.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias on nomineeritud Margit Lõhmuse teos "Sterne: Jutud 2002–2019". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus rääkis ta lähemalt, millest sai alguse tema kirjanikutöö ja kellele proosakogumik suunatud on.

Kirjanduspreemia nominent Vallo Kepp: hakkasin raamatut kirjutama usus, et sellest saab filmistsenaarium

18.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nominent ka Vallo Kepp teosega "Üheksa arbujat". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus rääkis ta lähemalt teose loomise tagamaadest.

Kirjanduspreemia nominent Mihkel Mutt: Vargamäe on nii Eesti kui maailma mudel

17.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus esseistika kategoorias on nomineeritud Mihkel Muti teos "Töö ja armastus. Tammsaaret tuulates". ERR kultuuriportaalile antud intervjuus rääkis ta lähemalt, mis on Tammsaare suurimad tugevused ning miks tasub tema teoseid tänaseni lugeda.

Kirjanduspreemia nominent Mihkel Kaevats: iga minu luuletus sünnib uuesti ja valib ise endale vormi

13.02.20 KIRJANDUS ... 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias on üks nominente Mihkel Kaevats oma teosega "Võpatus". ERR kultuuriportaalis ilmub ka kirjanikuga intervjuu, kus ta räägib enda nomineeritud teose tagamaadest.

Kirjanduspreemia võitja Eda Ahi: enamik tekstidest sündis vahetu impulsi ajel

14.03.19 KIRJANDUSPREEMIA NOMINENDID ... 14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategoorias võitis Eda Ahi teosega "Sõda ja rahutus".

AASIA FILMIKUNST ETV2-S

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: