Laulu- ja tantsupeole saab tulla oma alkoholiga, kuid korraldajad seda ei soovita

Kuigi laulu- ja tantsupeol alkoholi ei müüda, võib igaüks seda omaks tarbeks juubelipeole siiski kaasa võtta.
Kuigi laulu- ja tantsupeol alkoholi ei müüda, võib igaüks seda omaks tarbeks juubelipeole siiski kaasa võtta. Autor/allikas: LAURA OKS/PM/SCANPIX BALTICS/SCANPIX

Kuigi XXVII laulu- ja XX laulu- ja tantsupeol "Minu arm" alkoholi ei müüda, saab seda omaks tarbeks juubelipeole siiski kaasa võtta. Samas ei ole see mõistlik, sest laulu- ja tantsuväljakul kehtib Tallinna linna avaliku korra eeskiri, mis keelab avalikus ruumis alkoholi tarbimise.

Laulu- ja tantsupeo SA nõukogu liige Hirvo Surva märkis hiljuti ERR-ile, et on igaühe enda otsus ja vastutus, kas võtta laulu- ja tantsupeole kaasa joogipoolist ja seda siis omal vastutusel tarbida või on need mõned tunnid võimalik mööda saata ka alkoholita. Sellest võis mõista, et laulu- ja tantsupeole tohib tulla ka oma alkoholiga, mida XXVII laulu- ja XX tantsupeo turvajuht Einar Lillo ka kinnitas.

"Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse otsusel alkoholi laulu- ja tantsupeol ei müüda, ent enda tarbeks ohutus pakendis söögi- ja joogipoolist võib igaüks siiski kaasa võtta," ütles Lillo. Siiski näevad sisekorraeeskirjad ette, et territooriumile pole turvakaalutlustel lubatud võtta klaasist või muust materjalist anumaid, mille sisu või purunemine võivad ohustada inimese enda või teiste isikute turvalisust.

Samas tuleb tema sõnul rõhutada, et laulu- ja tantsuväljakul kehtib Tallinna linna avaliku korra eeskiri, mis muu hulgas keelab avalikus ruumis alkoholi tarbimise. "Seega soovitame alkoholi mitte kaasa võtta ning saata need mõned tunnid laulu- ja tantsuväljakul mööda ilma alkoholita. Väravates toimuv turvakontroll lähtub operatiivstaabi poolt kehtestatud reeglitest, eraldi alkoholi ega ka söögi pärast väravates lauskontrolli ei teostata ning keskendutakse üldise turvalisuse tagamisele."

Lillo lisas, et nad on kindlad, et eesti rahvas oskab väärikalt pidutseda ja hoolib nii enda kui ka teiste turvalisusest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: