Kinod tegid valitsusele ettepaneku avamiseks juba 10. juunist

{{1589962140000 | amCalendar}}
Foto: Marit Kuusk

Eesti kinod esitasid valitsusele ettepaneku avada kinod 1. juuli asemel juba 10. juunil.

"Kinode avamine on oluline kogu Eesti filmitööstusele, sest Eesti filmide publik on valdavalt kodumaine ning Eesti filmitööstus sõltub just kohalikust kinokassast," seisab pöördumises. "See aasta on veel eriline, kuna juulis toimub siiani suurima eelarvega Eestis filmitud rahvusvahelise filmi "Tenet" esilinastus."

Nii Valitsuse teadusnõukoda kui ka terviseamet on ühel meelel: enne, kui saab uutest leevendustest rääkida, tuleb oodata esimeste leevenduste tulemused ära. Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai ütles ERR-ile, et täpsemaid tulemusi saab näha kahe nädalase viitega. "Oluline on see, et me tegelikult ei taha nende rutakate otsustega minna taas piirangute peale uuesti üle, vaid minna suvele vastu võimalikult vabalt ja tavapärasest elurütmis."

Kui kahe nädala pärast on epidemioloogiline olukord endiselt hea, siis kaalub Terviseamet ka piirangute leevendamist. Küll aga ei saa Martin Kadai sõnul seaduslikult vaadata kinosid eraldi ja teha vaid neile erandit, kuna kinod käivad avalike ürituste alla, puudutaksid leevendused ühtlasi ka näiteks teatri- ja kontserdisaalides toimuvaid üritusi.

Pöördumisele on alla kirjutanud Apollo, Forum Cinemas, Cinamon, Artis, kino Sõprus ja Elektriteater, kelle ettepaneku järgi võiks kinod avada kolmes etapis vastavalt piirangutele järgmiselt:

1.      etapp (10. juuni 2020)

·         Saali kasutus 50 protsenti, järgitakse 2+2 reeglit avalikes ruumides (fuajeed, kassad). Saalis istumine, välja arvatud hõimlaste puhul, üle ühe tühja koha (2 inimest kõrvuti, 1 tühi või kui 1 inimene, siis üle ühe koha).

·         Piletimüük toimub ainult elektroonilisi kanaleid pidi kontaktivabalt, sh ka kinode piletikioskites.

·         Piletimüügi puhul järgitakse vähendatud saalimahtu.

·         Toidu ja joogi müük kinosaali kaasavõtmiseks ainult pakendatud kujul ja kontaktivabalt.

·         Desiniftseerimisvahendite olemasolu kinosaalides. Juba varasemalt on kinosaale puhastatud ja desinfitseeritud pärast iga seanssi, kindlasti jätkame varasema praktikaga. Kinosaalide kubatuur on selline, mis tagab õhuvahetuse nõutud mahus juba praegu.

 

2.      etapp (määratlemata kuupäev)

·         Saali kasutuspiirangu elimineerimine, vajaduse korral võimaldatakse inimestel osta pilet kohtadele, kus on võimalik reegleid järgida.

·         Toidu ja joogi müük kinosaali kaasavõtmiseks pakendatud kujul.

·         Piletimüügil järgitakse kassade puhul samu reegleid, mis kaubanduskeskustes.

·         Desinfitseerimisvahendite olemasolu ühiskasutatavates ruumides (WC, fuajee).

 

3.      etapp (määratlemata kuupäev)

·         Kõigi koroonaviirusega seotud piirangute kaotamine.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: