Indrek Kasela: kinod on olnud lobby-töös vähem agressiivsed kui kommertsasutused

Eesti kinod esitasid valitsusele ettepaneku avada kinod 1. juuli asemel juba 10. juunil. ERR-ile antud intervjuus kinnitas kino Sõpruse eestvedaja Indrek Kasela, et ei peaks tegelema asendustegevustega, kui meil olemas vastav infrastruktuur.

Indrek Kasela arvates on igati mõistetav, et valitsus ei peagi teada, kuidas kõik asutused toimivad. "Kindlasti tuleb olla ise aktiivne ja kes meist ei tahaks, et normaalne elu Eestis taastub," sõnas ta ja lisas, et kui vaadata tänavatele või kaubanduskeskustesse, siis on tavaolukord taastunud. "Kinod ei ole mingid eriliselt hullud kohad, vastupidi, nad on mõeldud selleks, et turvaliselt saaks inimesed koos istuda ja filme vaadata."

"Me oleme teinud omalt poolt ettepanekud vähendada saalide mahutavust, samuti on kõik desinfitseerimisvahendid olemas," ütles ta ja nentis, et kui inimestel on võimalik treeningklubides siseruumides higistada, siis võib ka vaikselt teineteise kõrval istuda. "Kino on kõige kättesaadavam ja populaarsem kultuuri- ja meelelahutusasutus Eestis."

"Eelmine aasta käis 3,7 miljonit inimest kinos, kõik noored ja vanad ei saa kahjuks hakata käima jõusaalides," tõdes Kasela ja mainis, et on tõestamata, justkui oleksid kinod viiruse levimise jaoks eriti ohtlikud. "Valdavalt toimub piletite müük digitaalselt ja kõik kino saaliplaanid on digitaalsed, me saame lihtsalt jätta kohad niimoodi tühjaks, et inimesed saavad istuda teinteisest õigel kaugusel."

"Oleme ikkagi kaasaegsed, ega siis kõik sinna autokinodesse ära ei mahu, paljudel pole autotki," nentis ja rõhutas, et ei peaks tegelema asendustegevusega, kui meil on olemas kõik võimalused ja infrastruktuur. "Kinod on lobby-töös olnud vähem agressiivsed kui kommertsasutused, mul pole midagi selle vastu, et kaubanduskeskused lahti on, aga elu ei seisne ainult sellest, vaid tuleb ka vaimutoitu saada."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: