Video. Must Kast taaselustas sünnipäeva puhul lavastuse "Sada sekundit südaööni" tegelased

Musta Kasti lavastuse
Musta Kasti lavastuse "Sada sekundit südaööni" visuaal. Autor/allikas: pressimaterjalid

Lisaks rahvusvahelisele teatripäevale tähistab 27. märtsil oma seitsmendat sünnipäeva ka Tartu teater Must Kast, mispuhul meenutasid näitlejad videotervitusega oma mullusuvist lavastust "Sada sekundit südaööni", mis etendus Edward von Lõnguse esimesel isikunäitusel, Viimsepäeva katedraalis.

Tänavakunstniku maali tegelased ärkavad videos veel korraks ellu, et tantsida Surmatantsu: mäletada surma ja pühitseda elu. "Must Kast soovib kõigile kaasaelajatele vastupidamist, rahulikku meelt ja kirglikke kohtumisi tulevikus – ning loomulikult ka sisukat ja päikselist teatripäeva," märkisid lavastuse osalised oma tervituses.

"Surmatantsu" sõnade autorid on Kaija M Kalvet ja Jaanika Tammaru, viisi kirjutas Jaanika Tammaru, seaded ja helikujunduse tegid Kaarel Kuusk ja Kathi Koch. Video võttis üles Silver Kaljula, valguslahenduse lõi Oskar Harding, heli salvestas Jeremy Macachor, kostüümid kujundas Inga Vares. Surmatantsu tantsivad Karl Edgar Tammi, Agur Seim, Kristian Põldma, Kaarel Targo, Birgit Landberg, Jaanika Tammaru, Kaija M Kalvet ja Laura Niils. Must Kast tänab Mariann Tammaru, Epp Peedumäed, Margit Leplat, Pirge Sildmaad, Anu Sildnik-Kutsarit, Alina Toptchyit ning kõiki oma sõpru ja toetajaid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: