X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ilmus Janek Murdi album "Viiv"

Janek Murd
Janek Murd Autor/allikas: Kairit Leibold /ERR

Muusik Janek Murd andis välja albumi "Viiv", mille lood sündisid nelja aasta jooksul.

"Seda albumit tehes mõtlesin ainult muusikale, tema erinevatele väljendusvormidele. Ma ei otsinud ühtegi muusikavälist narratiivi või teemat, millega oleks hiljem sobilik kirjeldada albumi kontseptsiooni. Selleks ongi muusika ise – oma kõlade, värvide, tunnete ja meeleoludega," ütles Janek Murd uue albumi kohta, mille lood sündisid mitme aasta jooksul.

Murdi sõnul soovis ta teha muusikat, mis talle endale korda läheb ja meeldib. "Ma ei ajanud taga stiile, moevoole ega trende. See on minu vabadus ja looming, milles olen õnnelik," rääkis mees.

Lugude nimed, mis kõik on palindroomid, annavad võimalikke vihjeid, aga ei sunni kuulajat vaatama kindlasse suunda. "Igaühel on võimalus tunda just seda, mida ta soovib."

"Viiv" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Palades "Uruguru" ja "Oxo" teeb kaasa Ramo Teder (Puuluup, Pastacas). "Viivu" ainus sõnadega lugu on "Metamatem" ja seda esitab noor laulja, laulukirjutaja ja kitarrist Haldi Välimäe. Loo teksti on kirjutanud Hando Runnel 50 aastat tagasi, originaalpealkirjaga "Metamorfoosid".

Albumi masterdas Kaur Kenk. Selle kujunduses kasutatas Janek Murd 3D illustratsioone, mille autoriteks Maido Hollo ja Joosep Volk.

Albumit saab kuulata ja alla laadida siit. Muudele platvormidele jõuab "Viiv" lähiajal.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: