Kaasaegse tsirkuse lavastus jutustab loo suhtesõltuvusest

Etendus
Etendus "Jõehobu". Autor/allikas: Kaader treilerist.

Tsirkus Saboki loodud uus kaasaegse tsirkuse lavastus "Jõehobu" jutustab loo sellest, kuidas saada vabaks suhtesõltuvusest ja jõuda tervema minapildini.

Lavastus "Jõehobu" on inspireeritud Soome kirjaniku Tommy Hellsteni raamatust "Jõehobu elutoas", mis räägib sellest, kuidas elada oma elu koos halvima versiooniga iseendast.

Koguperelavastuses saab näha kõrgetasemelist paarisakrobaatikat, närvikõdi tekitavaid trikke vertikaalsel köiel, tasakaalupüüdlusi torul ja palju muud. Originaalse õhuakrobaatika muudab elavaks videopilt, kirev muusika ja valgusmäng. Akrobaatilised trikid ja tants jutustavad etendajate isikliku loo suhtesõltuvusest ning emotsionaalsest teekonnast uue ja tervema minapildini.

Tsirkus Sabok loodi 2018. aastal Kert Ridaste ja Saana Leppäneni poolt. Mõlema akrobaadi teekond on enam kui kahe aastakümne pikkune. Nad on aastate jooksul teinud koostööd maailmakuulsate kollektiividega nagu Circus Cirkör, Circus Nikolajeff, Circus I love you jt.

2019. aastal sündis nende debüütetendus "Ära jäta mind riplema", millega tuuritati edukalt üle Eesti ja Euroopa. Lisaks esinesid nad Prantsusmaal Auchis maailma suurima kaasaegse tsirkuse festivalil Circa.

Tsirkus Saboki eesmärk on arendada kaasaegset tsirkust Baltikumis ning aidata kaasa selle edasisele arengule põhjamaades.

"Jõehobu" etendub 2. ja 3. septembril Kumu auditooriumis Tallinnas, 8. septembril Põlvas ning 10. septembril Paide muusika- ja teatrimajas.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: