X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pildid: "Legendaarse lennu" klassikokkutulek toimus 1. stuudios

Klassikaraadio viieosaline saatesari "Legendaarne lend" kulmineerus klassikokkutulekuga raadiomajas. Esiettekandele tuli Rein Rannapi esimene rokklaul, mis peagi jõuab raadioeetrisse.

Eesti Raadio ajaloolises 1. stuudios kohtusid Tallinna Muusikakeskkooli VIII lennu liikmed, kes on aastakümnete jooksul kujundanud Eesti muusikaelu ja teevad seda tänaseni. Nende kooliaeg taaselustus Klassikaraadio viieosalises saatesarjas "Legendaarne lend", mis jõuab peagi ka Vikerraadio kuulajateni.

Saatesarja käigus sündis midagi täiesti uut. Klassikaraadio ühendas jõud Teatri- ja muusikamuuseumiga, et leida arhiivist Rein Rannapi esimese rokklaulu käsikiri. Paul-Eerik Rummo luulele loodud "Laul kohmakast kromanjoonlasest" on dateeritud tähelepanuväärsel kuupäeval 24. veebruaril 1970. Loo tellis Rannapilt klassivend Andres Mustonen, et esitada seda oma ansambliga Märtrid.

Nüüd, 53 aastat hiljem toimus Rannapi esimese rokklaulu esmasalvestus. Lisaks Andres Mustonenile ja Rein Rannapile lööb kaasa soolokitarrist Jaak Sooäär, samuti trummar Tarmo Kiuru ja basskitarrist Kalmer Laanemägi, kes mõlemad on tuntud Mustoneni poja bändist Regatt.

Klassikaraadio eetris kõlab "Laul kohmakast kromanjoonlasest" aastalõpusaates "Utoopia saatkond" 31. detsembri õhtul.

Vikerraadio kuulajateni jõuab saatesari "Legendaarne lend" 24., 25., ja 26. detsembril.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: