Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnus ja Riias algab kunstifestival Heavens Underground / Printmaking In

Heavens Underground / Printmaking In toimub 17.–21. juulini.
Heavens Underground / Printmaking In toimub 17.–21. juulini. Autor/allikas: pressimaterjalid

Pärnus ja Riias toimub juuli lõpus kunstifestival Heavens Underground / Printmaking In, kus on kavas performance'id, näitused ja õpitoad. Festivali Pärnu osa In Graafika toimub Pärnu kõikidel eksponeerimispindadel ja linnaruumis: linnagaleriis, kunstnike majas, Endla teatris, kultuuriklubis Tempel, keskraamatukogus ja mujal.

Academia Gustaviana Selts korraldab soojenduseks kunstnike majas kunsti- ja loovustöötoad lastele, noortele ja täiskasvanutele, kus 17.–21. juulini saab õppida siiditrükki, puulõiget ja linoollõiget, õpetajad on Taje Tross ja Ott Piibeman Eestist ning Michel Ruths ning Mia Lindqvist Soomest.

20. juulil avatakse Riias Māra Uzuliņa ja Ieva Nagliņa kureerimisel seitse näitust enam kui 30 kunstnikult Balti- ja Põhjamaadest, nende hulgas Kenneth David Bamberg ja Ursula Sepponen Ålandilt, Kuti Kuti Soomest, Steinar Stensen & Arnfinn Killingtveit Norrast, Orūne Raudone, Grēta Gendaite, Sigita Čebinskaite Jurgita Jasinskaite, Arīda Riekštīte Leedust ning Veinberga, Marta Vosyliūtė, Ernests Kļaviņš, Gundega Evelone, Liena Bondare, Lilija Dinere, Hanele Zane Putniņa, Rasa Jansone, Mārtiņš Zutis, Oskars Pavlovskis, Ernests Kļaviņš, Zane Zlemeša, Līva Kandevica, Lote Vilma Vītiņa, Rebeka Lukošus, Ingrīda Pičukāne, Rasa Pavilona, Anna Vaivare, Pauls Rietums, Raitis Hrolovičs Lätist jt. Festival lüüakse käima avamisralliga läbi linna näitusepaikade, hiljem aga peetakse Autentikas järelpidu "Printmaking In", kus performance'iga esinevad grupp Non Grata ning Põhjamaade kunstnikud Rootsist, Soomest ja Taanist. Dj on Hur Hur Soomest, Steve Vanoni Kaliforniast ja Jelena Glazova ning Toms Auniņš Lätist. 

Pärnus avatakse laupäeval, 21. juulil kell 16 keskraamatukogus näitus "Soviet Time. Heavens Underground", kus on esindatud Leonhard Lapin, Tõnis Laanemaa, Jüri Arrak, Peeter Allik ja Evald Okas, lisaks Soome ekspositsioon Kuti Kutilt.

Kell 21 esinevad kultuuriklubis Tempel performance'itega Morgan Schagerberg & Jenny Berg (Rootsi) ning Michel Ruths ja Mia Lindqvist ning Timo Viialainen Soomest. Videod: Lína Thoroddsen (Island), Marita Isobel Solberg (Norra), Søren Dahlgaard (Taani), Nero 77 (Taani), Erke Ragnarsson (Norra), Juho Poesiloe Pöysti (Soome) ja Jóhan Martin Christiansen (Fääri saared).

22. juulil avatakse kell 16 linnagaleriis Fääri saarte ja Islandi (Hansina Iversen, Randi Samsonsen, Jóhan Martin Christiansen), Soome (Antti Laitinen ja grupeering Kuti Kuti) ja Norra-Saami (Marita Isobel Solberg & Trond Ansten) ja Taani (Rasmus Dano) näitused, performance'itega esinevad Nathan Hendrickson (USA), Hyunji Park (Korea) ja Maija Kivi (Soome).

Kell 17 Endla teatris Anonymous Boh (Eesti) & Toomas Kuusing Art + Pinkseldaja Ärra (Eesti), Taje Tross alias Taje Devilgirl.

Kell 17.30 linnaruumis Ingrīda Pičukāne (Läti).

Kell 18 avanevad suured näitused Pärnu Kunstnike majas. Rootsit esindavad Morgan Schagerberg & Jenny Berg ja Soomet Risto Puurunen. Lätlaste näitus kannab nime "Kosmic Debris" ja seal on esindatud Māris Čačka, Gundega Evelone, Kate Seržāne, Lāsma Pujāte, Līva Rutmane, Aigars Opincāns ja Ieva Saulīte, lisaks performance Kate Seržānelt. Jänkide näitusel on pealkiri "American Dream" ning seal osalevad Aubrey Carroll, Bekah Brooks, Katy Seals, Joanna Scott, Francesca Infurnari, John Hancock Teksasest ning kolumbialane Felix Morelo ja nikaraagualane Carlos Barberena New Yorgist ja Indiosindios Lopez Mehhikost. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: