X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Fahle Park Galeriis avatakse Anonymous Bohi suurnäitus

{{1552202820000 | amCalendar}}
Al Paldrok on eesti skulptor, performance-kunstnik ja graafik.  Ta on rahvusvahelise performance-grupi Non Grata juhtfiguur.
Al Paldrok on eesti skulptor, performance-kunstnik ja graafik. Ta on rahvusvahelise performance-grupi Non Grata juhtfiguur. Autor/allikas: pressimaterjalid

Neljapäeval, 28. märtsil avatakse Tallinnas Fahle Park Galeriis Al Paldroki alias Anonymous Bohi suurnäitus "Visuaaluniversum", kus on eksponeeritud kunstniku ülemaailmse võrgustiku segatehnikas graafilised teosed, tegevuskunstidokumentatsioonid, videod ja installatsioonid.

Teiste hulgas tuleb eksponeerimisele Telliskivi loomelinnakus osalenud autovrakk ja mitmeid teisi tegevuskunsti artefakte üle maailma.

"Anonymous Boh on loonud peatumatute ülemaailmsete tuuride, performance`ite, näituste ja publikatsioonidega ühe kõige esinduslikuma, märkimisväärsema, ajakohasema ja transformatiivsema kunstiliikumise ajaloos," kirjutas Ameerika kirjanik Ron Whitehead.

"Juhina on Boh nagu meie ajastu Wild Bill Hickok, P. T. Barnum, Alfred Jarry, Tristan Tzara, Ezra Pound või Orson Welles. Boh, kes rakendab kõiki kunstimeediumeid vahenditena Non Grata Diverse Universe'i globaalsetes performance`ites, näitab meile mitte ainult seda, kus me hetkel oleme, vaid ka loob meile hiljem mõistetavaid visioone postapokalüptilisest absurdsusest mänglevalt  kaleidoskoopilisel maastikul," lisas Whitehead.

Raivo Kelomees kirjutas, et Anonymous Boh tegutseb juba aastaid raamidevälisel territooriumil, kus kunstiobjekt on lakanud olemast füüsiline teos.

"Etenduskunstigrupi Non Grata kureerimine tähendab omamoodi koolkonna loomist, mida on iseloomustanud performance´id juhuslikes keskkondades ja interjöörides. Eestis alternatiivse kuulsuse omandanud Boh on Non Grataga sööstnud tagasi vaatamata globaalsele kunstimaastikule. Kümnetes linnades teostatud performance´id, kunstituurid Euroopas, Aasias ja Ameerikas on teinud alternatiivimainega nongratakatest sõltumatu loomekollektiivi, kes on mujal tuntumad kui Eestis."

Kunstiteadlase Marian Kivila sõnul on Anonymous Boh kunstnik, kelle jaoks loomeprotsess ühe teose ümber võib kesta lõputult. "Nii otsib ta viise, kuidas dokument kord kadunud teose täiendusena konteksti tagasi asetada, kord aga just sellest välja rebida ja uute tähendustega küllastada. Bohi varasematel näitustel on esitatud dokumenteerivaid fotosid – nii, nagu nad on – või tekitatud hoopis olustikke, milles lavastus imiteerib performance'it."

Näitus jääb avatuks 14. aprillini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: