Näitus "Minu laulupeo lugu" annab ülevaate 150-aastasest traditsioonist

Aprilli viimasel päeval avatakse Eesti teatri- ja muusikamuuseumis näitus "Minu laulupeo lugu", mis annab ülevaate 150-aastasest laulupeotraditsioonist. Avamisel saavad sõna tänavuse üldlaulupeo muusikaline juht Peeter Perens ja näituse kuraator Kristo Matson.

Külastajatele on näitus avatud alates 2. maist Eesti teatri- ja muusikamuuseumi Assauwe tornis.

Näitusel on väljas esimese laulupeo laulik, märgid ja suveniirid muuseumi kogudest kõrvuti laulupeoliste endi mälestuste ja isiklike lugudega. Iga külastaja saab astuda dirigendipulti ja tunda ennast laulupeo dirigendina. Videotest on võimalik näha ajalooliselt märgilisi hetki, näiteks Vaike Uibopuu esimese naisdirigendina 1985. aasta üldlaulupeol ning Gustav Ernesaks viimast korda oma laulu "Mu isamaa on minu arm" dirigeerimas.

Aasta alguses kutsus teatri- ja muusikamuuseum inimesi üles oma mälestusi ja fotosid jagama, kokku saatsid laulupeolised 229 fotot ja 25 kirjalikku mälestust, kõiki neid saab näitusel näha. Vanim pilt pärineb aastast 1923, kõige hilisemad aga 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeost.

"Minu laulupeo lugu" avatakse 30. aprillil kell 14.00. Näitus jääb avatuks 13. novembrini 2019.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: