Rahvusraamatukogus avatakse laulupeo trükikultuurile pühendatud näitus

Esmaspäevast, 6. maist on Eesti Rahvusraamatukogus avatud Rahvusraamatukogu kogudel põhinev suurnäitus "Laulupeoraamatukogu. Eesti laulupidu sõnas, pildis ja helis", mis vaatleb üldlaulupidude traditsiooni trükikultuuri erinevate väljendusvormide kaudu.

Laulikute, plakatite ja reklaamväljaannete kõrval eksponeeritakse näitusel üldlaulupidudega seotud trükiseid läbi 150 aasta: kutsed ja tänukirjad, kavad, avakõned, teejuhid, postkaardid jpm. Näitus pakub nostalgiahetki laulupidudel osalenutele, sissevaadet laulupidude korraldamisse ja eluolusse ning meenutab mitmeid laulupidudega seotud nüüdseks unustatud sündmusi ja kombeid. Näitus peegeldab ühtaegu nii Eesti üldlaulupidude lugu kui ka Eesti Rahvusraamatukogu kogude rikkust ja mitmekesisust ning ajaloolist sügavust. 

"Minevikust on järel jäljed ja mälestused. Et need meiega tulevikku kaasa tuleksid, seadsime nad näitusele näha. Siinsamas, olevikus," sõnas rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo.  

Näituse pidulik avamine leiab aset kolmapäeval, 8. mail kell 18.00 Rahvusraamatukogu fuajees. Avamisel esinevad Eesti Rahvusraamatukogu naiskoor, Eesti rahvusringhäälingu segakoor, Eesti kunstiakadeemia kammerkoor ja Inseneride meeskoor. 

Näitus jääb harulduste kogu näitusesaalis ja 6. korruse galeriides avatuks 26. oktoobrini. Humanitaarsaalis ja muusikasaalis on avatud näitust toetavad väljapanekud. 

Muuseumiööl, 18. mail kell 19.30 toimub näituse ringkäik. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: