Galerii. Rahvusraamatukogus pandi välja laulupeo haruldused

{{1557247440000 | amCalendar}}

Rahvusraamatukogus avanes kolmapäeval koorilaulu saatel "Laulupeoraamatukogu". Näitus vaatleb üldlaulupidude traditsiooni läbi trükikultuuri väljendusvormide, näha saab nii haruldasi laulikuid kui ka piltpostkaarte, plakateid ja reklaame.

Läbi aegade on inimesi laulupeole kutsutud suurte plakatitega, kus enamasti seisid laused stiilis "tulge üldlaulupeole" või "lähme suurele peole". Esimese laulupeo kutse oli aga päris pisike. Haruldaste saalis eksponeerib rahvusraamatukogu ka esimeste laulupidude laulikuid ja Gustav Ernesaksa isikukogust pärineva laulu "Mu isamaa on minu arm" esimese käsikirja. Kuuenda korruse saalis saab aga ise lapata laulupeotrükiseid, läbi mille joonistub pilt sellest, kuidas eestlased erinevatel aegadel elasid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Laulupidu on pakkunud alati hea võimaluse ka ärimeestele, et oma kaupa müüa. 1999. aastal oli kuum kaup näiteks kohv ja šokolaad. Paarkümmend aastat varem võis aga osta laulupeoteemalisi lihatooteid, näiteks keeled tarretises või laulupeo maksapasteet.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: