Laulu- ja tantsupeolt koguti kokku ligi 5200 pandipakendit

Pandipakend
Pandipakend Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Pandipakend koos õpilasmaleva noortega kogus laulu- ja tantsupeol kokku ligi 5200 pandipakendit, mis kõik jõuavad ümbertöötlemise tulemusel uute pudelite ja purkidena tagasi kasutusse. Juubelipeol kogutud pandipakendite tagatisraha suunatakse täies ulatuses heategevusse.

Kui 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeol koguti kokku pea 35 tonni prügi, mille hulgas oli ka märkimisväärne hulk pandipakendeid, siis tänavu paigaldas Kemmerling korraldajate soovil segajäätmete konteineritele lisaks ka panditaara kogumiskonteinerid.

"Spetsiaalselt markeeritud kogumisvahendite kasutusele võtmisega pakkusime esmakordselt peo ajaloos külalistele võimalust oma jäätmete sorteerimiseks. Peoliste varustamine korduskasutatavate joogipudelitega, aga ka võimalus pandipakendite ümbertöötlemisse suunamiseks vähendas kokkuvõttes oluliselt sündmuse jalajälge," ütles laulupeo jäätmekorralduse eest hoolitsenud Raimo Matvere.

Seljakastidesse kogusid 20 noort 1770 pandipakendit, mis kõik suunatakse ümbertöötlemisse ja mille pandiraha eest pakutakse heategevusfond aitan lapsi vahendusel Eesti lastele kultuurielamusi.

Juubelipidudel paiknenud konteineritesse kogutud pandipakendite tagatisraha läheb SA Laulu- ja tantsupeo valitud heategevusfondi, mille täpne valik on veel korraldajate poolt otsustamisel.

Laulu- ja tantsupeo teabejuhi Sten Weidebaumi sõnul on kokku kogutu tunnustus igaühele, kes väljakul viibis ja oma panditaara selleks ettenähtud kogumisvahenditesse pani. "Lõppkokkuvõttes sai tuhandetest väikestest sammudest üks suur samm, sest suur hulk inimesi pingutas üheskoos puhtama homse nimel," lausus ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: