Galerii ja videod: juubelipeo rongkäigus marssis üle 47 000 osalise

Laupäeval jõudis laulupeotuli rahvamuusikapeolt ja tantsupeolt koos rongkäiguga laulukaare alla, et Mihkel Lüdigi "Koit" saaks juhatada sisse juubelilaulupeo.

Laulupeo ja rahvamuusikapeo kunstiline toimkond ootasid rongkäigu pea ees, et seejärel ühiselt koos enam kui 47 000 osalise ja tulega asuda kell 13 teele lauluväljaku suunas.

Tallinna Jaani kiriku kõrvalt saatsid rongkäigulisi teele heeroldid Mari Jürjens ja Mikk Jürjens ning lauluväljakul tervitasid saabujaid heeroldid Garmen Tabor ja Margus Tabor. Rongkäigu peas liikus peo kunstiline toimkond ning lippe kandvad tehnikaülikooli akadeemilise meeskoori liikmed, Eesti rahvatantsu- ja rahvamuusika seltsi ning kooriühingu auliikmed ja -juhid, lisaks kunstiliste juhtide kollektiivid ja kaitseväe orkester.

Kogu liikumisteekonna pikkus oli umbes viis kilomeetrit ning kõnnitakse marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu maantee – Narva maantee – Pirita tee – lauluväljak.

Vaata rongkäiku täispikkuses uuesti:

Laupäev, 6. juuli

Kell 13.00-18.30 XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" rongkäik

Kell 19.00 XXVII laulupeo "Minu arm" avakontsert "Õpetajale" (orienteeruv lõpp kell 23.30) 

Pühapäev, 7. juuli

Kell 14.00 XXVII laulupidu "Minu arm" (orienteeruv lõpp kell 21.00)

Tallinna lauluväljaku väravad avatakse kell 14.00. Rongkäigu toimumise ajal on Mere värav suletud ja palutakse kasutada Oru ja Lasnamäe väravaid. Pühapäeval, 7. juulil on kõik lauluväljaku väravad (Mere, Oru ja Lasnamäe) avatud alates 12.30.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: