Eesti väikelevitajad avasid ühise videolaenutuse

{{1575358080000 | amCalendar}}

3. detsembril avati virtuaalne videolaenutuskeskkond Videolink, mis võimaldab vaadata kinolevis olnud filme veebikeskkonnas, mille sisu on kokku pannud väikelevitajad A-One Films, BestFilm, Estinfilm, Menufilmid ja Must Käsi. Avanädala filmiks on jaapani režissööri Hirokazu Koreeda 2018. aastal Kuldse Palmioksa võitnud "Poevargad".

"Uue keskkonna põhieesmärk on filmihuvilistele kättesaadavaks teha erinevatel filmifestivalidel auhinnatud filmid, samuti laia kõlapinda tekitanud Euroopa väärtfilmid, mõningal määral ka teiste riikide filme," sõnas Estinfilmi omanik Mati Sepping ja lisas, et nad on saanud pidevalt pärimisi üle Eesti, et siin-seal tahetakse filme näha, mida kinolevis enam pole. "Iga nädal lisandub keskkonda vähemalt 1-2 uut filmi," selgitas ta.

Alates 3. detsembrist jõuvad keskkonda muuhulgas Lars von Trieri "Nümfomaani" mõlemad osad, "Melanhoolia", "Antikristus" ja ka tema viimane film "Maja, mille Jack ehitas". Värsketest linateostest saab näha näiteks May el-Toukhy "Ärtuemandat", Claire Denis filmi "Elu tähtede keskel" ning Rootsi režissööride Måns Mårlindi ja Björn Steini "Lõbustusparki". Lastefilmide valikusse kuulub muuhulgas tänavu Just Filmil linastunud Taani film "Häkker".

Meediaspetsialist Indrek Ibruse arvates on sellise platvormi loomine positiivne, sest kuigi Eesti tarbijatel on juba mitmesuguseid voogedastusplatvorme avatud, siis kõige värskema kunstkino tarbimise võimalust ei ole olnud. Samas usub ta, et Videolink peab leidma endale oma näo. "Toome siin näiteks Saksa kunstkinoportaali nimega Mubi ja mõned Briti portaalid ka, mida ma selles valdkonnas tean, nad üldiselt tegelevad ka online-keskkonnas aktiivselt kureerimisega, kirjutavad nendest filmidest ja tõstavad mõne esile," sõnas ta ja rõhutas, et praegusel hetkel peavad ka siinsed videolevitajad mõtlema, kuidas oma filme esile tõsta.

Hetkel tegeleb ka ERR sarnaste voogedastusplatvomide arendamisega ning suurtel telekommunikatsiooniettevõtetel nagu Telia ja Elisa on konkureerivad teenused samuti olemas. Telia multimeedia juht Karl Anton usub aga, et mida rohkem on erinevaid teenuseid, seda enam on ka kasutajaid. "Kindlasti ta on konkurent ka meie jaoks, sest ta sunnib ka meid natukene tublimalt ja rohkem vaeva nägema, aga ma usun, et ta on tervitatav ja mida rohkem selliseid mängijaid ja teenused turul on seda kõrgemaks läheb see kvaliteet."

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: