Von Krahlis etendub 16 soolot kreeka tragöödia ainetel

Von Krahli teater.
Von Krahli teater. Autor/allikas: ERR

1. ja 2. veebruaril esitavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kümnest riigist pärit magistrandid Von Krahli laval "16 soolot" kreeka tragöödia ainetel. See on kaasaegsete etenduskunstide õppekava (CPPM) tudengite teine avalik etteaste pärast identiteedikabareed "Drag Show" Sakala 3 teatrimajas.

"16 soolot" on esimese semestri loominguline lõputöö, kus lähteülesanded olid "soolo", "tragöödia"" 30 minutit" ja "minu loominguline käekiri".

Üles astuvad Agnes Oberauer Austriast, Andreea Tudose Rumeeniast, Georgina Buhagiar Maltalt, Iveta Pole Lätist, Lea Sekulic Horvaatiast, Seo Hwon Ji Lõuna-Koreast, Seren Oroszvary ja Marshall Stay Austraaliast, Simona Medolago ja Paolo Panizza Itaaliast, Joonas Tagel, Liisa Saaremäel, Keithy Kuuspu, Markus Truup, Ragnar Uustal ja Rasmus Kaljujärv Eestist.

Etendused toimuvad kahes osas Von Krahli Teatri ülemises saalis 1. ja 2. veebruaril.

2019. aasta sügisel avas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uue rahvusvahelise kaasaegsete etenduskunstide magistriõppekava MA in Contemporary Physical Performance Making, mis kuulub EMTA Kompositsiooni, nüüdisimprovisatsiooni ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna koosseisu.

Õpetavad etenduskunstide tipptegijad kogu maailmast, kes paarinädalaste intensiivsete õppetsüklite jooksul tutvustavad oma loome- ja treeningmeetodeid. See võimaldab tudengitel kokku puutuda erinevate loominguliste protsessidega, et neile tuginedes või vastandudes kujundada oma käekiri ja loominguline maailm. Õppekava juhib professor Jüri Nael.

Esimesel semestril viisid õppetööd läbi Ryan Perkins-Gangnes (Gecko, Inglismaa), Tadashi Endo (Butoh-MA, Saksamaa), Yorgos Karamalegos (Physical Lab, Kreeka/Inglismaa), Stacy Makishi (Hawaii), Marilena Dara (Jasmin Vardimon Company, Inglismaa), Iona Kewney (Shotimaa), Will Bond ja Stephen Webber (SITI Company, USA), Eddie Martinez (Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, Saksamaa), Guillaume Pige (Theatre Re, Inglismaa), Kasper Vandenberghe ja Maria Dafrenos (Jan Fabre Troubleyn, Belgia), Agnieszka Mendel ja Janek Zorawski (Gardzienice, Poola), Anne Türnpu, Maret Mursa, Ana Sanchez-Colberg, Madli Pesti, Anna Ranczakowska, Kristina Pashkevicius, Anne-Liis Poll, Giacomo Veronesi ja Jüri Nael.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: