EKKM jätkab näitusetegevust

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) teatas, et on koostöös Tallinna linna ja SA Tallinna kultuurikatlaga leidnud Põhja pst 35 hoonet puudutavale olukorrale lahenduse ja jätkab 2020. aastal näitusetegevust.

Kuivõrd asjaosalised on EKKM-i edasise tegevuse osas jõudnud kokkuleppele, plaanib näitusemaja avada 2020. aasta hooaja 17. aprillil Jevgeni Zolotko ja Uwe Schloeni ühisnäitusega "Hier Nicht" ("Mitte siin"). Enne avamist tuleb neil siiski kõrvaldada auditis välja toodud puudused ja tagada ohutus, mis on ka peagi sõlmitava ajutise üürilepingu üks tingimusi.

"Nende tingimuste täitmine võimaldab meil hoone ja näitusehooaja avalikkusele avada ning tagab meile täiendava kaheaastase üürilepingu, mille jooksul oleme kohustatud valmis saama hoone renoveerimisprojekti ja garanteerima sellele rahastuse. Alles sealt edasi võime rääkida pikematest perspektiividest," seisab pressiteates.

Praeguseks on EKKM asunud hoone seisukorda parendama ning edasisi eeltöid täpsustama ja kavandama. Selle taustal liigub näitusemaja edasi ka hoone renoveerimist puudutavate plaanidega ning valmistab ette 2020. aasta esimesi näitusi. "EKKM kinni ei lähe, korda pole veel saanud, aga jätkab tegevust," märgib EKKM oma pressiteates.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: