Anders Härm: EKKM-is viibimine on publikule alati turvaline olnud

Anders Härm
Anders Härm Autor/allikas: ERR

EKKM-i üks asutajaid, praegune juhatuse liige, kunstiteadlane Anders Härm kommenteerib ERR-i kultuuriportaalile EKKM-i näitusetegevuse peatamist ja vastab linnavalitsusele, mille tellitud audit peab hoone erinevaid detaile hinnatud vaatluste põhjal ohtlikeks.

"Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) on tegutsenud aadressil Põhja puiestee 35 pea 13 aastat. Tegemist on omaalgatuslikust (do-it-yourself) aktivismist välja kasvanud ja avaliku tunnustuseni jõudnud institutsiooniga, mis on kohalikul kunstiväljal mänginud olulist rolli terve eelneva kümnendi ja olnud oluliste protsesside katalüsaatoriks.

EKKM-i kõige tuntumaks projektiks kohalikul kunstiväljal on kahtlemata olnud kunstiauhind Köler Prize, kuid meie endi jaoks on selle töö põhisisuks siiski igapäevane töö kunstnike ja kuraatoritega, personaalnäituste ja kureeritud grupinäituste ettevalmistamine, lisaürituste angažeerimine ning oma publiku loomine.

13 aasta jooksul on EKKM-i näitusi ja üritusi külastatud sadu tuhandeid kordi ilma et eales oleks maja seisukorra tõttu toimunud ühtegi märkimisväärset intsidenti või vahejuhtumit, EKKM-is viibimine on olnud publikule alati ohutu ja turvaline."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: