Tartu kunstimajas avati arhitekti Vilen Künnapu maalinäitus

Tartu kunstimajas avati arhitekti Vilen Künnapu maalinäitus "Atlantise argipäev". Platoni järgi paiknes Atlantis kunagi Santorini saarel ning just sellel saarel sündisid Künnapu esimesed akrüülmaalid.

Muidu maju projekteeriv Künnapu on näitusega kokku võtnud oma viimase kaheksa aasta jooksul tehtud akrüüli loomingu. Tema erksalt värvilised ja unanäolised maalid on saanud inspiratsiooni Vahemere äärest.

"Projekteerides maju tunnen end kunstnikuna, maalides aga arhitektina. Naudin mõlemat tegevust ülimalt, maalikunst on aga ilmselt kõige kese. Minu eesmärgiks on mingi tunne, mis asub majade ja maalide taga. Ma maalingi seda tunnet, teadmata täpselt, mis see on. Võib olla maalin jõudu või hoopis energiat. Ajaloolisi maju maalides kujutan ennast aga muistseks arhitektiks, kes neid kunagi ehitas. Ma ei maali täpselt seda, mida näen. Pigem lisan üldistatud mahtudele värvide, uute akende, uste ja veel millegagi oma stiili. Nii et maal võib olla ka projekt, täpsemalt ideaalprojekt," rääkis Künnapu.

Näitusel on lisaks suuremõõtmelistele Santorinist inspireerituid teostele ka Andaluusia ja Kuuba ainelisi kompositsioone ning abstraheeritud on ka mitmeid Tallinna ja Tartu motiive.

"Vilen on alati olnud siukene äärmiselt värviline tegelane. Tema majad ju samamoodi on igasuguseid siukseid nüansse – kasvõi see kõige uuem hoone, mis Tallinnas Kadrioru servale valmis. Selles suhtes ei ole midagi üllatavat, aga ma arvan, et üks põhjus on jah see, et väga paljude nende inspiratsioon on tulnud kusagilt seal Vahemere äärest," rääkis Tartu kunstimaja kuraator Peeter Talvistu "Aktuaalsele kaamerale".

Näitus on avatud 28. juunini.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: