Piip ja Tuut teater pühendub eesti rahvajutu ja digikultuuri aastale

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Mauno saladuslik kadumine"

Piip ja Tuut teater avab 11. hooaja 12. septembril Ilmar Tomuski põnevuslooga "Mauno saladuslik kadumine", mille dramatiseeris Liis Sein ja lavastas Marek Demjanov.

Mis juhtub siis, kui inimesed hakkavad saladuslikult kaduma ja raamatukogud tühjenevad raamatutest, õigupoolest - kõik muutub digitaalseks? Kolm hakkajat koolijütsi, kooliarst, koolidirektor ja kohaliku, Luutsniku küla konstaabel asuvad seda keerulist juhtumit lahendama.

Lavastus räägib päris sõprusest, raamatute lugemisest ja ette lugemisest, koos mängimisest ning digimaailma lõpmatutest ahvatlustest. Lavastus on loodud lastele ja sobib vaatamiseks alates viiendast eluaastast, kuid kõnetab ka kogu perekonda ning on pühendatud eesti rahvajutu ja digikultuuri aastale.

Põnevuslugu jutustavad Grete Konksi, Kristjan Poom ja Stefan Hein. Mauno rollis on virtuaalsena Sepo Seeman. Kunstnikuks on Jaanus Laagriküll. Muusika ja laulutekstide autoriks on Katri Rebane. Liikumisjuhiks on Marge Ehrenbush. Video, visuaalsed efektid ja valguse loob Rene Topolev.

19. novembril täitub kümme aastat, mil Piip ja Tuut Teater avas oma teatrimaja Toompeal.

Detsembris jõuab lavale veel kaks uuslavastust peredele: Piip ja Tuut loovad tsirkuseartistidega muinasjutulise "Talvetsirkuse" ning noorte teatritegijatega valmib Leelo Tungla ja Mari Amori muusikaline lavastus "Siil Felix teeb bändi".

Piipu ja Tuutu näeb uuel hooajal ka ekraanil kevadel valminud uute täheaabitsa lugudega piipjatuut.tv.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: