Lukas: raha Läänemere kunstisadama toetuseks on olemas ja ootab Pärnu poole saatmist

Visand Läänemere Kunstisadamast
Visand Läänemere Kunstisadamast Autor/allikas: https://www.ev100.ee/et/laanemere-kunstisadam

Kultuuriministeerium saatis 14. oktoobril Uue kunsti muuseum sihtasutusele ning Pärnu linnavalitsusele kirja, milles kinnitatakse valmisolekut toetada uue kultuuriobjekti rajamist. Riik näeb võimalusena, et kultuuriobjekti rajamise partneriks saaks SA Pärnu muuseum.

"Idee Läänemere Kunstisadama rajamiseks on inspireeriv ning Kultuuriministeerium toetab seda, pean kunstisadama arendamisel väga oluliseks sammuks, et Kultuuriministeerium suudab riigieelarvest tagada investeeringuraha objekti esimese etapi lõpetamiseks," selgitas kultuuriminister Tõnis Lukas ja kinnitas, et praegu on see raha olemas ja ootab Pärnu poole saatmist. "Ettepanekud, kuidas ühiselt edasi liikuda, oleme teinud ka sihtasutuse Pärnu Muuseum nõukogule."

Kunstisadama rahastamise eeldus avalikest vahenditest on, et kaasrahastajad Pärnu linn ja kultuuriministeerium kinnitavad finantsriskide analüüsi ja võimalikud tegevused nende maandamiseks.

Objekti haldamise võimekus peab säilima viie aasta jooksul pärast projekti lõppmakse tegemist. Samuti peavad kaasrahastajad heaks kiitma projekti meeskonna, kuhu peavad kuuluma suuremahuliste investeeringuprojektide elluviimise ning rahvusvahelise töökogemusega spetsialistid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: