Galerii. Mart Vainre uue näituse teosed sündisid tehnoloogiaga kahas

Mart Vainre maalid on sündinud inimese ja tehnika vahelisest dialoogist, vaidlusest ning sünergiast. ARS-i maja Showroom galeriis on eksponeeritud teosed on saanud alguse kunstniku käest tulnud impulsist, mida tehnoloogia edasi arendab ja võimendab, muutudes nii võrdseks kaasautoriks.

Vainre enda sõnul toimib tema loomemeetod mõlemat pidi: kord jäljendab tehnoloogia inimest, siis aga püüab inimkäsi teha järgi digitehnoloogilist pilti.

"Ma kasutan siin generatiivseid pildiloome meetodeid, kus ma söödan masinale info sisse. Ta toimetab mõnes mõttes oma programmeeritusele vastavalt ja ma saan sealt midagi vastu. See on loomemeetod, kus ma mingil määral annan enda kui autori positsiooni käest ära," selgitas Vainre "Aktuaalsele kaamerale".

"Ma annan talle enda koostatud maali, pintslitõmbe või värvitombu, ja on kaks loojanatuuri -- inimene ja masin, kes seda abstraktset elementi hakkab tõlgendama," lisas ta.

Mart Vainre "Inimesega ühilduv" on ARS Showroomi galeriis avatud 5.–28. veebruar 2021.

 

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: