Vanemuise teatris esietendub balletiõhtu "Metamorfoosid"

Vanemuise teatris esietendub reedel kolme noore koreograafi balletiõhtu "Metamorfoosid". Vanemuise noorte koreograafide konkursi võitnud Jack Traylen, Matthew James Jordan ja Jevgeni Grib painutavad traditsioonilist balletižanri läbi isikupärase kehakeele.

Kolmeosaline balletiõhtu "Metamorfoosid" on nime saanud lühilavastuse järgi, mis jõuab publiku ette õhtu kolmandas osas. Neoklassikalise tantsustiiliga lavastuse jaoks sai Estonia teatri balletisolist Jevgeni Grib inspiratsiooni tuhandeid aastaid tagasi kirjutatud Ovidiuse luuleteosest.

"Lavastus tundub värskena, sest need lood ja mütoloogia on ikkagi aktuaalne - küsimused surmast, elust ja armastusest," rääkis "Metamorfooside" lavastaja Grib.

Balletiõhtut alustav Jack Trayleni "Nähtamatud küünised" on aga ilma kindla süžeeta, tunnetuslik ja improvisatsiooniline lavastus

"Ma tahtsin näidata, et me oleme kõik sündinud unikaalsete ja erinevatena, aga noorukiea jooksul püüame teisi jäljendada ja saada teistega samasuguseks," selgitas Traylen.

Kahe lavastuse vahepeal loob kontrasti rütmikas ja lõbus lugu kahest mehest, kes tahavad olla vabad ja tantsida. Unistuse täitmiseks reisivad nad Hispaaniasse

Gribi sõnul on tegu kolme täiesti erineva balleti vaatenurgaga. "Inimestele võib meeldida üks või teine. Minu meelest on hea mõte teha selline õhtu, mitte täispikk ballett, sest siis kaoks selle sensuaalsus."

Toimetaja: Karoliina Tammel

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: