Berliinis toimub XI August von Kotzebue konverents

Kotzebue portree.
Kotzebue portree. Autor/allikas: pressimaterjalid

Reedel, 7. oktoobril toimub Berliin-Brandenburgi teaduste akadeemias eesti ja saksa humanitaarteadlaste XI August von Kotzebue konverents.

Nii Saksa kui Eesti teatri- ja kirjandusloos olulist rolli mänginud August von Kotzebuele (1761–1819) pühendatud konverents toimub kunstiajaloolase Harry Liivranna algatusel alates 2012. aastast vaheldumisi Berliinis ja Tallinnas. Tänavune konverents valmis Eesti muusika- ja teatriakadeemia koostöös Berliin-Brandenburgi teaduste akadeemiaga, samuti toetas üritust Eesti saatkond Berliinis.

Kotzebue eksliibris. Autor/allikas: pressimaterjalid

Konverents on pühendatud Kotzebue asutatud ja toimetatud ajakirjale "Der Freimüthige" (1803–1807/1811) ja tema eksliibrisega raamatutele. Mitme Saksa teadlase seas astub üles ka akadeemik Conrad Wiedemann, Eesti teadlastest esinevad ettekannetega Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) õppejõud ja konverentsi teine korraldaja Kristel Pappel, Harry Liivrand, akadeemik ja Underi-Tuglase kirjanduskeskuse direktor Jaan Undusk ning Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli teadur Kairit Kaur. Konverentsi avavad Berliini akadeemia president Christoph Markschies ja Eesti suursaadik Alar Streimann.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: