Pärnu linnagalerii näituse "Mugulad" fookuses on animafilm "Naeris"

Uus eesti animafilm
Uus eesti animafilm "Naeris" jutustab vana vene muinasjutu täiesti uuest vaatevinklist. Autor/allikas: ERR

Pärnu linnagalerii näitus "Mugulad" keskendub animafilmile "Naeris". Hiljuti valminud film sõidab praegu mööda maailma ühelt festivalilt teisele.

"Naeris" on lugu sellest, mis toimub maa all samal ajal, kui maa peal köögiviljakasvatusega tegeldakse. Aga ka omandist, koostööst ja reetmisest. Aga et kõik oleks selge, tuleb ikka film kohapeal ära vaadata.

Selles ruumis on väljas Piret Siguse maalid, Pastacas, kes on meie animatsiooni helilooja, tema joonistused ja meie animaatori Marili Soki pusa-objektid. "Naeris" lendab meil aktiivselt ringi," kirjeldas režissöör Silja Saarepuu "Aktuaalsele kaamerale".

"Naeris" on tänaseks päevaks valitud juba 86 festivali programmi ning pälvinud ka mõned auhinnad pälvinud. "Siin näitusesaaalis on ta Eestis pidevalt vaadatav esimest korda. Eestis on ta seni olnud festivaliprogrammis NÖFF-il Raplas Animistil Tallinnas ja PÖFF-il ka Tallinnas.

Näitust ja filmi näitusel saab Pärnu linnagaleriis vaadata 28. jaanuarini.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: