ERM avab laulu- ja tantsupeol taas rahvarõivaste kiirabipunkti

ERMi rahvarõiva-abi 2019. aasta üldlaulupeol
ERMi rahvarõiva-abi 2019. aasta üldlaulupeol Autor/allikas: Arp Karm

Saabuval noorte laulu- ja tantsupeol on ERM taas nõu andmas ning rahvarõivaste parandamisel abi pakkumas.

ERMi telki oodatakse kõiki pidulisi nii laulu- kui ka tantsupeol. Telgist saab abi rahvarõivaste kiirel parandamisel, samuti aidatakse näiteks vöö sidumisel või sõle kinnitamisel. Kohal on rahvarõivaspetsialistid ERMi rahvakultuuri koolitus- ja teabekeskusest, kes korraldavad igapäevaselt rahvarõivaste valmistajate kooli ja nõustavad huvilisi rahvarõivaste sobitamisel ERMi kogude põhjal. 

Laulupeol on Eesti Rahva Muuseumi telki lisaks rahvarõiva-abi vajajatele oodatud ka teised peolised ja pealtvaatajad. ERMi ajutises pesas toimuvad nii puutöö, riidest nuku, helmeste, rätiku joonistamise ja paelte punumise õpitoad. Mälestuseks saab teha foto ERMi laulu- ja tantsupeo fotoseina juures ning joonistada ennast pikka rongkäiku.

ERMi telgi leiab tantsupeol tuletorni juurest ning laulupeol laulukaare tagant (tuletorni-poolselt küljelt).

ERM ootab kõiki suure peo peaosalisi Tartusse külla: noorte laulu- ja tantsupeo esineja käepaelaga on sissepääs ERMi näitustele juulikuu lõpuni tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: