Pildid: Tallinna lauluväljakul algasid laulupeo proovid

Reede hommikul algasid Tallinna lauluväljakul laulupeo proovid, mis kestavad kuni õhtuni. Ennelõunat külastas lauluväljakut ka president Alar Karis.

Noorte laulupeo kunstilise juhi Pärt Uusbergi sõnul on lauljatele esimene proovipäev natukene rahulikum kui homme, mil toimub juba laulupeo läbimäng. "Täna on lauljatel vaid oma liigi proov ehk ülejäänud päev on neil sisuliselt vaba, kuid homne saab olema tihe. Paljud lauljad on koguni terve päeva laval või vähemasti lauluväljakul," lisas ta.

Lauluväljaku korraldusjuhi Priit Miku sõnul ollakse osalejate saabumiseks valmis. "Ettevalmistused lauluväljakul on püsinud ilusti graafikus ja võime öelda, et oleme proovideks valmis," ütles ta. Mikk lisas, et proovipäeval on jooksvalt vaja teha veel paar pisemat tööd, kuid lauljate proove see ei sega. Lisaks kinnitas Mikk, et ka heli lauluväljakul töötab nii, nagu peab ehk osalejate mõttes on lauluväljakul kõik tööd lõpetatud.

Ehkki kõikidel teistel kooridel algavad proovid reedel, tulevad mudilaskoorid lauluväljakule alles laupäeval. Mudilaskooride liigijuhi Maret Polli sõnul on laulupeo proovide graafikud ajastatud suuresti mudilaskooride järgi. "Proovid on neil alles laupäeval seetõttu, et nad ei peaks päev varem kohale tulema ning proovide ja läbimängu vahel liiga kaua ootama. Nad on pisikesed ja on oluline, et graafik oleks nende jaoks võimalikult mugav," lisas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: