Kultuuriportaal soovitab: kodumaine spordidokumentaal "Lõvide vennaskond" Jupiteris

"Lõvide vennaskond" Autor/allikas: Kaader filmist

Spordidokumentaali kvaliteedi märk peaks olema see, et suudetakse kõnetada ka inimest, kellele sport üldjuhul absoluutselt korda ei lähe. Kaor Koka ja Mikk Jürjensi "Lõvide vennaskond" on just selline dokumentaal, mis avab rohkem isegi Eesti lähiajalugu, kuid teeb seda lihtsalt läbi legendaarsete vutimeeste.

Lugu legendaarsest "Lõvide" jalgpallivõistkonnast. "Lõvid" tekkisid 1978. aastal Roman Ubakivi eestvedamisel, kes tahtis hakata treenima eesti poisse ajal, mil spordiüldsus ei pidanud maailma populaarseimat mängu eestlastele kohaseks.

Meeletud treeningmahud, edukad võistlussõidud Nõukogude Venemaal, tänapäeva mõistes absurdsed lood ja tööeetika maalivad värvika, südamliku ning inspireeriva loo noortest meestest, nende karismaatilisest treenerist ja kõigist teistest, kes sel teekonnal osalesid. Nendest väikestest poistest said 80ndate lõpus meedia survel rahvuskangelased ja neis hakati vabaduse tuultes nägema Eesti jalgpallikoondist. Nii olid "Lõvid" enese teadmata justkui vabaduse saadikud, aga veelgi enam Eesti taasiseseisvunud jalgpalli alustalad.

Osades Mart Poom, Martin Reim, Roman Ubakivi jpt. Režissöörid Kaur Kokk ja Mikk Jürjens, produtsendid Mikk Jürjens ja Urmo Soonvald, operaatorid Madis Reimund, Ants Tammik, Simmo Saska ja Meelis Mikker, monteerijad Hendrik Mägar ja Kaur Kokk.

"Lõvide vennaskond" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: