NO99 lavastus valiti Euroopa mainakamale teatrifestivalile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1421121004000 | amCalendar}}
Foto: NO99

Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi lavastus "Mu naine vihastas" on valitud sellesuvise Avignoni teatrifestivali põhiprogrammi.

Avignoni festival on Euroopa üks suuremaid ning paljude meelest olulisim. Teatriteadlase Madli Pesti sõnul võib Avignoni põhiprogrammi tähtsust teatrimaailmas võrrelda Oscaritega filmimaailmas.

Teater NO99 lavastus on esimene Eesti teatri lavastus Avignoni festivalil.

Sirbi peatoimetaja ja teatriteadlase Ott Karulini sõnul on Avignon publikufestival, mida külastab lisaks kriitikutele ka palju nii öelda tavalisi inimesi, sealjuures nõuab festival teatritelt väga kõrget kunstilist taset, vahendas "Aktuaalne kaamera".

""Mu naine vihastas" on selline lavastus, mis suudab need kaks asja kokku panna. Ta on esteetiliselt väljakutsuv, aga samas on ta väga naljakas, nii et teda on lust ja lillepidu vaadata. Nii et selles mõttes, jah ta on tõesti väärt seda, et ta sinna kutsuti," arvas Karulin.

Avignon on kõige tuntum teatrifestival Euroopas kui mitte kogu maailmas. Karulini sõnul pürgivad sinna kõik lavastajad, kes tahavad minna ajalukku mitte ainult oma riigis vaid rahvusvaheliselt.

Lavastaja Tiit Ojasoo sõnul on Avignonis konkurents tõeliselt tugev. Ainuüksi põhiprogrammis osaleb kokku kuni 50 lavastust, lisaks veel suur hulk kõrvalprogrammis osalejaid.

Seniajani on NO99 kõige enam tuntust kogunud Venemaal ja Saksa kultuuriruumis festivalidel osaledes. Avignoni festivaliga avanevad uksed ka Prantsuse kultuuriruumi.

Avignoni teatrifestival toimub 3.-26. juulini. NO99 astub lavale tõenäoliselt festivali esimesel nädalal viiel korral.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: AK uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: