Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rahvusraamatukogu avas lasteala

Rahvusraamatukogu uuendas viienda korruse lugemisala ja avas lasteala, kus mudilased saavad sirvida lasteraamatuid ja tekitada endale raamatukogus käimise harjumust. Lisaks saavad raamatusõbrad nüüd laenata raamatuid nii lugemissaalist kui hoidlast.

"Rahvusraamatukogu toetab arenevat ühiskonda, pakkudes uusi võimalusi erineva elu- ja töökorraldusega inimestele. Raamatukogu on osa linnaruumist, seetõttu peame mugava keskkonna pakkumist avatuse kaudu väga oluliseks," ütles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo. "Lapsevanematest lugejatel on nüüd võimalus tulla raamatukogusse koos lastega. On väga oluline, et juba väikestel lastel tekiks raamatukogus käimise harjumus, sest raamatukogud on tõelised varasalved terveks eluks. Oleme mugava lugemise nimel teinud palju tööd ja selleks muutnud raamatute laenamise võimalikult lihtsaks."

Üks muutus puudutab sihtrühma, kelleks on liikuva elustiiliga inimesed. Mitmekülgse töökorraldusega inimestele võimaldab rahvusraamatukogu tasuta töö- ja kohtumispaika. Andresoo sõnul on oluline, et lugejatel oleks koht, kus töötada, koosolekuid pidada, lugeda, kohtuda või inspiratsiooni otsida ja mõtiskleda. "Selleks kõigeks ongi mõeldud värskenenud 5. korruse lugemisala rühmaruumidega. See on skaibiaruteludeks, koos plaanide tegemiseks ja kas või reisipiltide vaatamiseks. Värskenenud lugemisalasse ootame tudengeid, kogukondi, MTÜsid ja kõiki ettevõtlikke inimesi," märkis Andresoo.

Selleks on Rahvusraamatukogu kodulehel ruumide broneerimissüsteem, mille kaudu saab valida endale meelepärase ruumi ning broneerida individuaaltööruume, rühmaruume ning video- ja klaveriruumi. Samuti on võimalik kinni panna arvuti kasutamise aeg.

5. korruse avatud lugemisalas asub nüüd ka lasteala, kus on ruumid mängimiseks, lugemiseks ja joonistamiseks ning leidub lasteajakirju ja -raamatuid eri vanuses lastele.

Kolmas uuendus puudutab laienenud kojulaenutust, nimelt on võimalik koju laenata nii lugemissaalides kui hoidlas asuvaid raamatuid, jätkväljaandeid ja noote, väljla arvatud enne 1946. aastat ilmunud trükised ning sundeksemplarid, teatmeteosed ja sõnaraamatud.

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: