VAT teater toob publiku ette Indrek Hargla kõhedusdraama "Varjuprohvet"

Foto: VAT Teater

VAT teater toob publiku ette Indrek Hargla kirjutatud verivärske kõhedusdraama "Varjuprohvet", kus klassikalise vesterni süžee on segunenud hitchcockiliku närvikõdiga.

Näidend "Varjuprohvet" on lugu eraklikust kirjanikust, kes on kogu elu välja mõelnud valesid. Tal on oma viimasest romaanist jäänud kirjutada vaid üks lehekülg, kui ootamatu külaline vallandab ebatavaliste sündmuste jada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siin on sellist üleloomulikku jõudu mängus kui ka illusiooni ja reaalsuse vahekordi, et mõnes mõttes nii nagu eluski, et maailm on täpselt selline nagu me seda ette kujutame ja maailm muutubki selliseks, nagu me seda ette kujutame päriselt ka. Ega siis see, et vaim saab lihaks, on ikka päris tõde," ütles lavastaja Aare Toikka.

Kunstnik Kaspar Jancis lisas, et nägi paralleeli Hitchcocki filmiga. "See lugu ei ole klassikaline õudukas ega ka žanripuhas. me nimetasime seda kõhedusdraamaks. Võib ütelda, et siin on ka sellise psühholoogilise trilleri elemente, samas on siin sellist supernatural või üleloomulikku jõudu ja ka väga lihtsat melodraamat," selgiras Toikka.

Jancis lisas, et lavakujunduse domineeriv element on raamat. "Kuna etenduse pealkiri on varjuprohvet ja prohvetid ja raamatud on tihtipeale omavahel seotud ja üks peategelastest on kirjanik, ning kuna ma soovisin, et see lavakujundus oleks mingi ühe kujundi keskne, siis need raamatuvirnad tundusid olema see domineeriv element lavakujunduses," ütles ta.

Lavastuses mängivad Liisa Pulk, Martin Kõiv ja Margo Teder. Etendused toimuvad rahvusraamatukogu tornisaalis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: