Selgusid Värske Rõhu aastaauhindade laureaadid

27. märtsil jagas kirjandusajakiri Värske Rõhk Tartus aastapreemiaid ja tutvustas oma 53. numbrit.

Auhinnaga sai pärjatud Triin Paja luule, Siim Tõniste lühijutt "Lindikava", Merle Purre ja Mirjam Parve kahasse kirjutatud arvutus "Kingitud ausus" ja Mirjam Parve tõlge inglisekeelsest Lesley Nneka Arimehi novellist "Mida tähendab taevast kukkunud mees".

Luuleauhinna laureaat Triin Paja hakkas eestikeelset luulet kirjutama alles aasta tagasi, enne kirjutas ja avaldas ta oma luulet inglise keeles, samuti peab ta nii elus kui loomingus oluliseks loodust. "Mulle meeldib väga piltlik luule ehk siis kirjeldused, mis oleksid võimalikult ausad ja originaalsed, samuti luuletused, mis puudutavad sind isiklikult."

Kriitika auhinna laureaatide Merle Purre ja Mirjam Parve arvustust Tõnis Vilu luulekogust "Kink psühholoogile" võiks nimetada ebatavaliseks, sest see oli esitatud autorite vahelise dialoogina. "See ei ole päris nagu üleskirjutatud vestlus, vaid tegelikult arenes väga huvitavalt aja jooksul, et tema kirjutas oma mõtted, mina kirjutasin vahele oma mõtted, siis tema arendas jälle edasi oma mõtteid ja nii edasi," selgitas Parve.

Mirjam Parve sai auhinna ka oma tõlketöö eest ja just tõlkijaks ta end ka eelkõige peab. "Ka kriitika puhul on mingis mõttes oluline, et see arvustaja natuke nagu tõlgiks, mitte kirjeldavalt seletaks ära, mida see raamat nüüd tähendas."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: