Lavakunstikooli 29. lennu esimene esietendus toob näitlejad publikuga külg külje kõrvale

Sel nädalal tähistatakse 12. korda Panso päevi, mis kulmineeruvad Lavakunstikooli 29. lennu esimese esietenduse ja suure peoga. Linnateatris jõuab reedel publiku ette kursusejuhendaja Elmo Nüganeni lavastus "Väike prints", mis põhineb Antoine de Saint-Exupéry samanimelisel kultusteosel. Lavastuses lööb kaasa kogu kursus ning seda mängitakse Linnateatri väikeses stuudios, kus noored näitlejad mängivad sõna otseses mõttes külg külje kõrval oma publikuga.

Kõige huvitavam või põnevam selle protsessi juures oligi koos otsimine või koos kaevamine. Eks me kõik ületasime ennast või pidime seda tegema. See materjal annab väga head võimalused, et seda teha ja uusi asju avastada," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" näitlejatudeng Elise Metsanurk.

Minu jaoks on "Väike prints" uudishimulikkus, mis võiks säilida inimeses hoolimata sellest, kui vana ta on. Elu jooksul kipub see uudishimulikkus kuhtuma, aga see võiks jääda. See on eluterve omadus," märkis teine näitlejatudeng Simo Andre Kadastu.

Kadastu märkis, et Nüganen julgustas neid enda seest väikest printsi taga ajama. "Et selle pealt saada inspiratsiooni ja ta ellu äratada. Ma ei tea, kas ma olengi leidnud, vilksamisi nägin ja selle pealt teen. Ma päris ei ole leidnud aga küll ma leian."

Tudengite esietendusele järgneb õhtul traditsiooniline perepidu, kus kuulutatakse välja ka järjekordne Panso preemia laureaat.

"See Panso pidu ja Panso päev on selleks, et tuletada meelde, et Pansol on sünnipäev, meil on eesti teater, teatrikool ja see on oluline. See, mis aluse ta on sellele koolile pannud või kuidas ta on mõtestanud seda, mis võiks olla teatrikool või teater üldse– me kõik tegeleme sellega edasi, küsime seda endalt ja toetume – kes rohkem kes vähem – tema mõtetele," sõnas Metsanurk.

Teatri ja muusika-muuseumis on kuni 9. detsembrini väljas näitus "Panso kuubis", kus valgusesse on toodud Eesti lavastaja, näitleja ja teatripedagoogi Voldemar Panso kolm eri tahku – särava teatrimehe elu, looming ning reisikirg.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: