Eesti keele instituut kutsub üles märkama kantseliiti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kampaania
Kampaania "Märka kantseliiti!" Autor/allikas: EKI

Veebruar on keeletoimetamise ja selge keele kuu ning sel puhul kutsub Eesti keele instituut inimesi üles osalema kampaanias "Märka kantseliiti!", et Eestis oleks lihtsam ja parem asju ajada.

Eesti keele instituut ootab kantseliitliku keele näiteid lepingutest, seadustest, ametlikest kirjadest, asutuste kodulehtedelt jm ja oma selge variandi pakkumisi.

Näiteid saab veebivormi kaudu saata veebruarikuu jooksul. Näide võib olla kuni 400 tähemärki (koos tühikutega). Parimaid tunnustab instituut märtsis.

NÄIDE 1

Kantseliitlik tekst: Leping jõustub selle allkirjastamisel Poolte poolt ning kehtib kuni kõikide lepinguliste kohustuste nõuetekohase täitmiseni Poolte poolt, kui Lepingust ei ole ennetähtaegselt Lepingus või seaduses ettenähtud juhtudel taganetud.

Selge variant: Leping jõustub, kui pooled on sellele alla kirjutanud. Leping kehtib, kuni pooled on kõik kohustused nõuetekohaselt täitnud. Enne tähtaega võib lepingust taganeda kas lepingus või seaduses ettenähtud juhtudel.

NÄIDE 1

Kantseliitlik tekst: Teie poolt meile saadetud kiri tunnistatakse dokumendiregistris registreerimisel piiratud juurdepääsuga teabeks AvTS § 35 lg 1 p 12 (eraelu puutumatust kahjustada võivad andmed) ja AvTS § 35 lg 1 p 19, MKS § 26 (seaduses sätestatud muu teave, milleks on maksukorralduse seadus ja mis viitab maksusaladusele) alusel.

Selge variant: Teie kiri tunnistatakse dokumendiregistris piiratud juurdepääsuga teabeks juhul, kui see sisaldab: eraelu puutumatust kahjustada võivaid andmeid, maksusaladusi. Vt lähemalt AvTSi § 35 lg 1 p 12, AvTSi § 35 lg 1 p 19, MKSi § 26.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: