Eesti Keele Instituut avas uue sõnastikuportaali Sõnaveeb

Sõnastikuportaali Sõnaveeb avalehe vaade.
Sõnastikuportaali Sõnaveeb avalehe vaade. Autor/allikas: kuvatõmmis

Eesti Keele Instituut avas uue sõnastikuportaali Sõnaveeb, mida saab uurida ka nutitelefonis, sest sellele on loodud ka mobiilivaade.

Sõnaveebis ilmub kaks uut Eesti Keele Instituudis koostatud sõnaraamatut: "Eesti keele sõnaraamat 2019" ja "Eesti keele naabersõnad 2019". Samuti ilmub seal uuendatud "Eesti-vene sõnaraamat" (1997–2009), kuhu on lisatud umbes 10 000 uut eesti sõna. Sõnaveeb asub veebiaadressil Sõnaveeb.ee.

Sõnaveebis on umbes 130 000 eestikeelset ning umbes 70 000 venekeelset sõna ja väljendit. Kogu keeleinfo on Sõnaveebis ühes kohas: uued sõnad ja väljendid, seletused, näitelaused, naabersõnad, päritoluinfo, sõnade käänamine ja pööramine, vene vasted, sõnamängud. Eesti sõnade hääldust saab kuulata. Näitelauseid loevad instituudis loodud tehishääled. Otsitavat sõna saab ka dikteerida. Varsti lisab Eesti Keele Instituut Sõnaveebi ÕSi soovitused, keeleõppijale mõeldud info, veel rohkem sünonüüme, võõrsõnu jm.

Eesti Keele Instituut arendab ja täiendab Sõnaveebi pidevalt, muuhulgas ka kasutajate tagasiside põhjal. Samuti kutsub instituut üles neile uusi sõnu ning väärtuslikke nõuandeid andma, et nad saaksid kasutajate soove ja vajadusi paremini arvestada.

Sõnaveebi toimetajad on Indrek Hein, Jelena Kallas, Kristina Koppel, Margit Langemets, Tõnis Nurk, Ülle Viks. Arendaja on OÜ TripleDev: Martin Laubre, Raigo Ukkivi, Arvi Tavast, Sander Lastovets, Sander Rautam.

Sõnaveebi esitletakse 14. veebruaril kell 13 Eesti Keele Instituudis (Roosikrantsi 6, Tallinn).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: