Eesti kunstnikud osalevad Põhja- ja Baltimaade näitusel Taanis

Toomas Kuusing
Toomas Kuusing Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti kunstnikud Al Paldrok, Taje Tross ja Toomas Kuusing osalevad 15. märtsil avataval Põhja- ja Baltimaade kaasaegse graafika näitusel "Dawn Directions" Kopenhaagenis.

Al Paldrok alias Anonymous Boh osaleb sarjaga "10 New Commandments / 10 uut käsku" ja Taje Tross installatsiooniga "Silence of The Storm / Tormi vaikus", Toomas Kuusing aga setuteemaliste linoollõigetega "Eederi võtjad", "Tere hommikust, naine", "Karjane jutlustab sigadele võrdsusest", "Vaesed inimesed külmetavad puu otsas" ja "Suvi Järvamaal". 

Näitusel osalevad veel Hansina Iversen (Fääri saared), Ieva Naglina (Läti), Jenny Berg (Rootsi), Mia Lindqvist (Rootsi), Michel Ruths (Soome), Morgan Schagerberg (Rootsi), Paulis Liepa (Läti) ja Rasmus Danø (Taani). 

Näituse toimumispaik Format Artspace on trükikunstile orienteeritud galerii, mille eesmärk on esile tuua klassikalisi graafikatehnikaid kaasaegse kunsti võtmes. Pärast kümneid aastaid kestnud vaikust on viimaste aastate jooksul taas kord ilmnenud avalikkuse huvi graafika kui meediumi vastu. 

Graafika eripäraks on reproduktsioon ja sel on tähtis roll kunsti demokratiseerimisel. "Dawn Directionsi" kuraatori Rasmus Danø  jaoks on graafika tema kunstilise praktika keskseks osaks. Kunstnike ühendavaks jooneks on tugev visuaalne ja kontseptuaalne väljendusviis. 

Näitus jääb avatuks 20. aprillini.

Kunstnike osalemist näitusel toetavad  Kultuurkapital ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu Kultuuripunkt. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: