Galerii: Tartu laulupeo peakontsert tõi lauluväljakule täismaja

Laupäeval tipnesid Tartu laulupeo pidustused peakontserdiga Tartu lauluväljakul. Ligi 9000 koorilaulja ja pillimehega liitus umbes sama palju inimesi publikus, et ühiselt tähistada laulupeo 150. sünnipäeva.

Peakontserdil kõlas Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Gustav Ernesaksa, Miina Härma ja paljude teiste heliloojate muusika. Kontserdil astusid üles puhkpilliorkestrid, kaastegev oli Vanemuise Sümfooniaorkester, dirigendiks Taavi Kull, ning solistideks Tõnis Mägi, Ivo Linna, Jarek Kasar ja Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia).

Esimesest laulupeost inspireerituna esinesid kõnedega soome kirjanik, tõlkija ja kirjandusteadlane Juhani Salokannel, läti luuletaja ja eesti kirjanduse tõlkija Guntars Godinš, Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev, sotsiaalteadlane Marju Lauristin, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho ning tudeng ja möödunud aasta Sirbi laureaat Mikael Raihhelgauz.

Peakontserdile eelnes rongkäik ja järgnes simman ansambli Curly Strings seltsis, mis kestis hiliste öötundideni.

Tartu laulupeo pidustused algasid 20. juunil Tartu Maarja kirikus Tartu laulupeo ja XXVII laulupeo piduliku ühiskontserdiga "1869. 2019", kus kanti esimest korda ette Jüri Reinvere uudisteos "Mu isamaa. Mu õnn ja rõõm.". 21. juunil toimusid ajastukontserdid "1869", "1919" ja "1969", mälestuskontsert Raadi kalmistul koos Maarja Nuudiga ning rahvatantsuetendus "Loodud jääma".

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: