vaata järele!

Monika Mägi

"Monika" (rež. Ken Saan ja Steven-Hristo Evestus)

Pensionärist tippadvokaat Monika Mägi ja filmimise hetkel oma prokurörikarjääri tipul oleva Steven-Hristo Evestuse argumenteeritud tõeotsingutele suunatud elavad vaidlused toimuvad väljaspool kohtusaali mänguväljakut ning samuti ka eluliste ja ajastuid hõlmavate teemade üle. Peategelast iseloomustavad mitmed meie juriidilise maailma tipptegijad. Portreelugu valgustab ka kohtupidamise põnevaid ja inimlikke nüansse. Režissöörid Ken Saan ja Steven-Hristo Evestus, tootja Filmid ja Saapad. Filmi valmimist toetasid Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Peep Puksi lugu (ETV 2019)

"Peep Puksi lugu" (rež Raimo Jõerand)

Portreefim vanast filmitegijast, kes vaatab tagasi kadunud ajale, filmidele, mis teda saatnud, ja kaaslastele, kelleta poleks seda kõike olnud. See on üks tahk Eesti esimese sõjajärgse põlvkonna loost ja omapärase eesti dokumentaalfilmi sünnilugu. Film elust, mälust ja kultuuri katkematusest. Peep Puks on teinud režissöörina 61 tõsielufilmi ja autorina ligi 40 telesaadet. "Vaadates tema filme 1969. aastast peale, mõistan korraga, miks Eesti saavutas taas iseseisvuse ja nii loomulikult," kirjutas filmikriitik Jaan Ruus temast. "Sest uurides rahva elamise jõu allikat, on Puksil õnnestunud seda eestluse elujõudu oma filmides peegeldada. Otsides enda jaoks elamise jõudu, on ta leidnud üles rahva elujõu allikad." Stsenarist ja režissöör RAIMO JÕERAND Operaator MANFRED VAINOKIVI Helirežissöör TANEL KADALIPP Monteerija RAIMO JÕERAND KERSTI MIILEN Produtsent MARJU LEPP

DOCPOINT ETV2-S

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: