Kirjandusmuuseumi rändnäitus näitab, kuidas eesti keelega mängida

Eesti kirjandusmuuseumis avanes lõppevale eesti keele aastale pühendatud rändnäitus "Vana, aga vigureid täis", mis põhineb rahvaluule lühivormidel.

"Vana, aga vigureid täis" tutvustab mitmeid võimalusi, kuidas eesti keelega mängides nautida vana ja luua uut, kuna vanad vormid võivad tänapäeva argisuhtluses edasi elada hoopis teistsugusel ja lustakal kujul. Näituse koostaja folkloristi Piret Voolaidi sõnul on rahvaluule kogumine tänapäeval kolinud sotsiaalmeediasse.

"Kui meie arhiivikogud on tegelikult pärit juba 19. sajandist, ajast mil meie rahvaluule suurkogujad Jakob Hurt ja Matthias Johann Eisen hakkasid näiteks rahvaluulet koguma. See uuem aines pärinebki meil tänapäeval just internetist väga sageli, sotsiaalmeedias inimesed näiteks reageerivad just meemide vahendusel. Meemid kasutavad väga sageli vanasõnu, mõistatusi, kõnekäände," selgitas Voolaid "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: