Metsade kaitseks sündis maailma esimene interneti-karantiiniregilaulukoor

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Interneti-karantiiniregilaulukoor Autor/allikas: kuvatõmmis

Koos lauldi videokonverentsi vormis regilaulu, et toetada nii metsi kui üksteist koroonakriisi ajal.

Filmirežissöör ja regilaulja Anna Hints kutsus kokku oma laulukaaslasi, et 21. märtsil ärajäänud metsameeleavalduse puhul ikkagi koos laulda videokonverentsi teel: "Pidin esitama Vabaduse platsi metsameelavaldusel regilaulu, mis sündis peale Kääpa ohvrikivi ümbritsenud metsa langemist. Võrumaal asuv Kääpa ohvrikivi on mulle ja mu sugulastele väga tähtis pühapaik, kus ka meie esivanemad on käinud põlvkondade viisi jõudu kogumas."

Ohvrikivi ümber on viimastel aastatel tehtud räiged lageraied. Kuigi kivi ümber oli jäetud 50meetrine metsajupike, ei suutnud see ümbritsevate robustsete raiete tõttu tormidele vastu pidada. "Kui nägin harvesteridest ülessongitud maad ohvrikivi ümber, tabas hinge sügav lein. Öösel nägin unes surnud vanaema, kes ütles, et pärimust ei tohi katkestada harvesteride tõttu. Sain vanaemalt ka regilaulu, mida pidingi metsameeleavaldusel esitama," väljendas muret metsa pärast Anna Hints.

Anna Hints ja kõik ta sõbrad suhtuvad koroonakriisi täie tõsidusega, sellepärast oli ainus võimalus laul esitada interneti vahendusel. Nii tekkis mõte luua karantiiniregilaulukoor ja laulda regilaulu videokonverentsi vahendusel.

Kuigi kutse online regilaulmisele tuli viimasel hetkel, said mitmed laulu- ja loodusesõbrad laulmisest osa võtta, nende hulgas Anneli Ehlvest, Ann Reimann, Edina Csüllög, Epp Margna, Iti Kaevats, Kadi Kivilo, Kail ja Liis Kuresoo, Leele Jürjen, Maarja Pabunen, Mari Kalkun, Merit Kask, Piibe Kolka, Peeter Laurits. Laulu sisse pandi ka koroonaviiruse ohjamine ja tervise soovimine kõigile.

Üks lauljatest Liis Kuresoo märkis, et kindlasti on praegu kõige tähtsam püsida isolatsioonis, et mitte ohtlikku nakkust levitada. "Kuid oluliste ja kaduvate väärtuste eest on vaja seista ka siis, kui kogu maailm on pandeemiast halvatud. Kriis sunnib mõtlema, kui habras on elu ja kui lihtsasti võib tavapärane maailmakorraldus pea peale pöörduda," lisas ta.

"Regilaulmine on aastasadu andnud jõudu meie esivanematele ka ränkadel aegadel," rääkis Anna Hints. "Ühine regilaulmine koroonakriisis läbi veebisuhtlusplatvormil oli nii hingekosutav ja vägev, et tekkis vajadus seda korrata. Plaanin juba selle nädala lõpus kutsuda kokku esimese karantiini-regilaulutoa. Saame laulda ja lauluga üksteist, ilma ja inimesi ning loodust toetada. Meie esivanemad on uskunud sõna väesse ja laul on ju eriliselt vägev loits. Igal juhul on see vaheldus karantiinis olemise ajaks ning võimalus tunda tervendavat ühisväge!"

Kõigil on nüüd võimalik kaasa laulda maailma esimeses karantiiniregilaulukooris.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: