Tartu 2024 juht Priit Mikk: Tartu on koht, kus on võimalik uusi ideid ellu viia

Foto: Mana Kaasik

Sihtasutuse Tartu 2024 juhatuse liikmena asus 1. juulist tööle Priit Mikk, kes koordineerib Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist Tartus ning Lõuna-Eestis. Klassikaraadio saates "Suveduur" rääkis ta oma kogemustest kultuurikorraldajana ning tutvustas Tartu 2024 projekti.

Kultuurikorralduseni jõudis Mikk tänu isiklikule huvile ning eeskujudele. "Sel aastal täitub tegelikult juba 16 aastat sellest, kui kultuurikorraldusega tegelema hakkasin. Esimese ametliku kogemuse sain ülikooli esimese kursuse ajal, kui töötasin ürituse projektijuhi ametikohal," meenutas ta ja lisas, et omab valdkonnas hulganisti kogemust.

Mikk lausus, et on kultuurikorralduses töötanud nii avalikus kui erasektoris ning omab ürituste korraldamise ettevõtet. "Täna olen tagasi jõudnud avalikku sektorisse ning valmistan ette Euroopa Kultuuripealinna 2024 Tartus ja Lõuna-Eestis," sõnas ta.

Kultuurivaldkonda peetakse küllaltki keeruliseks. "Töö on tõesti keeruline, sest nagu me teame, toimuvad üritused üldiselt õhtuti ja nädalavahetuseti – üheksast viieni kontoris istumist on vähe. Inimesed arvavad ekslikult, et mis selles töös rasket on, tellid viinamarjad ja bändi ning siis ongi tehtud. Tegelikkuses on muidugi palju raskem," rääkis Mikk.

Tartu 2024 juht tõdes, et kultuurikorralduses on äärmiselt oluline pingetaluvus ning meeskonnatöö. "Meeskonnatööd peab oskama teha, sest üksi ühtegi üritust ei korralda. Neid oskusi püüan ka enda õpilastele õpetada," lausus ta ja lisas, et antud valdkond on eriti hea ka seetõttu, et selles ei saa kõiketeadjaks saada, vaid peab kogu aeg õppima ja kohanema.

Mikk tõdes, et Tartu 2024 projektijuhiks kandideerimise soov tuli projekti mastaapsusest. "Tartu 2024 on suur projekt ning laia kõlapinnaga, sest lisaks Tartule on kaasatud 19 Lõuna-Eesti omavalitsust. Seega on tegemist tõesti võimsa ettevõtmisega," lisas ta.

Tartu 2024 projekti üks eesmärk on nõustada Lõuna-Eesti kultuuriasutusi. "Nõustame kultuurikorraldajaid läbi kuue mooduli ning lõpuks hindab neid loomenõukogu, kes otsustab nende saatuse," selgitas Mikk ja lisas, et Sihtasutus Tartu 2024 asutati sel aastal ning selle põhimõtete paikaloksumine on alles käimas – Kultuuripealinna programm seetõttu veel paigas ei ole.

Tartu 2024 on oma hoo sisse saanud "Kultuurikompassi" üritusega. "Tegemist on seminariga, kus erinevad esinejad räägivad parimatest praktikatest kultuuriasutustele ja korraldajatele. Varasemaid "Kultuurikompasse" on meie kodulehelt võimalik ka järgi vaadata," tutvustas üritust juht ning lisas, et antud ettevõtmine on hea võimalus inimestel osa saada ja kaasa rääkida Tartu 2024 projektis.

Priit Mikk veab Tartu projekti värske pilguga. "Mul on tegelikult suvekodu hoopis Hiiumaal, seega vaatan Tartut värske pilguga. Minu varasem töökogemus on näidanud, et Tartu on koht, kus on võimalik uusi ja ägedaid ideid ellu viia – siin mõeldakse minuga kaasa ja saadakse aru asja olulisusest ning vajalikkusest," rääkis ta.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Suveduur"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: