Video: Kultuurikompassi foorumil oli fookuses publik

{{1614766020000 | amCalendar}}
Jazzkaar 2020
Jazzkaar 2020 Autor/allikas: Siiri Padar

Neljapäeval toimus virtuaalne foorum Kultuurikompass, mille keskne teema sel aastal oli "Kuidas tunda oma publikut?". Novaatori toimetaja Juhan Hellerma juhtimisel arutleti publikut puudutavatel teemadel, foorumi otseülekannet saab jälgida ka ERR-i kultuuriportaalist.

Kultuurikompassi peakorraldaja Kristiina Avik märkis enne konverentsi, et kasvavate koroonaviiruse numbrite valguses on olulisem kui kunagi varem tuua kokku kultuurikorraldajad ja mõtestada valdkonna olulisemat teemat – publikut. "Viimase tunnete ning mõtete mõistmine loob uue kvaliteedi Eesti kultuurikorralduses, seda ka virtuaalsete sündmuste puhul."
 
Jazzkaare turundusjuht Eva Saar tõdes, et vajadus loob uuringud. "Kultuurisündmuse tugevus on oma sündmuse ja publiku võimalikult hea tundmine, publiku-uuring on kultuurikorraldaja tööriist parema sündmuse pakkumiseks ehk uuringu abil tasub otsida vastuseid just nendele küsimustele, mis vajavad sündmuse juures päriselt vastamist."

Lisaks Eva Saarele mõtestasid teemat Eesti vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse direktor Rasmus Kask, Tartu Uue Teatri produtsent Maarja Mänd ja Imagine\TBWA loovstrateeg Sven Luka.

Esinejad ja ettekanded:

  • Eva Saar (Jazzkaar) - "Vajadus loob uuringud"
  • Rasmus Kask (Eesti Vabaõhumuuseum) - "Rakendusliku külastajauuringu analüüs - miks ja kuidas?"
  • Maarja Mänd (Tartu Uus Teater - produtsent/loomenõukogu liige) - "Teatripublik kui materjal"
  • Sven Luka (Imagine\TBWA - loovstrateeg) - "Intuitsioon kui turundustööriist"
  • Arutelude vahel kõlab spetsiaalselt Kultuurikompassi jaoks loodud muusika kitarrist Andre Maakerilt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: